"קמח הארץ"- אם אין קמח יש ג'באטה!

1

אביב הגיע פסח בא. חג הפסח עתיר במאכלים ובסעודות אבל אחד המרכיבים שאנו כל כך רגילים ואוהבים במשך השנה- הלחם, המאכל הבסיסי ביותר, דווקא הוא לא נמצא על השולחן מפאת היותו חמץ ועם כל הכבוד למצות, מה בכל זאת אפשר לעשות?

אז מסתבר שאפשר – טחנת "קמח הארץ" משיקה לכבוד חג הפסח (ולנמנעים מגלוטן בעצם לכל השנה) ג'באטה איטלקית כשרה לפסח, נטולת גלוטן, המגיעה כשהיא מוכנה וקפואה, רק לשלוף מהמקפיא ויש ארוחה מפנקת.

הג'אבטה, שמגיעה באריזות של ארבע כך שלכל בני המשפחה יש ולא צריך לריב, נאפית מקמח MOLINO שהוא תערובת אפייה מעולה מאיטליה.

2

כמו שאפשר לראות בתמונה, אני בחרתי בארוחה המהירה האהובה עלי- טוסט. כשחתכתי את הג'באטה גיליתי שהחלק הפנימי שלה ממש זהה לכל ג'אבטה חמץ, היא רכה ויש לה את הבועות האופייניות. הוספתי את המרכיבים האהובים עלי – ממרח עגבניות, גבינה איכותית וקצת בצל בשביל הקראנץ', ומשם היישר לטוסטר ואל הצלחת שלי (בלוויית חמוצים).

לאחר ההפשרה אפשר לשמור את הג'אבטה יומיים בטמפרטורת החדר או עד חמישה ימים במקרר, ואם ממש רוצים להשקיע ניתן לאפות אותה כמה דקות בתנור חם ואז היא מקבלת מעטפת קריספית במיוחד.

הג'באטה כשרה לפסח בהשגחת בד"צ בית יוסף (מכיל קטניות) והרבנות פתח תקווה (וברכתו "שהכל"). לנמנעים מגלוטן, היא כמובן מתאימה בכל ימות השנה.

בונוס קטן- את תערובת ה MOLINO ניתן להשיג ברשתות, חנויות טבע ואתר הטחנה והיא מתאימה לאפייה לא פחות מקמחים רגילם מבחינת מראה, טעם ונוחות העבודה.

עוד ב"קמח הארץ" – קמחי איכות הנטחנים כשהם מכילים את גרעין החיטה בשלמותו כולל הסובין והנבט, לצד קמחים מיובאים מטחנות קמח מובילות באירופה. בין הקמחים יש גם סוגים נדירים כמו קמחים מדגנים עתיקים, לצד קמחים איכותיים ממגוון דגנים, קמח פיצה, קמחים צרפתיים ועוד, לצד בית מאפה ללחמי מחמצת טריים בו נבדקים הקמחים ומשמשים כמוקד ידע לאופים בכל הרמות.

מעכשיו כבר לא צריך להתלבט בין מצה יבשה למצה שמרטיבים במים…

את הג'אבטה כמו שאר מוצרי "קמח הארץ" ניתן להשיג ברשת ניצת הדובדבן ובחנויות טבע ברחבי הארץ. בקרוב ברשתות שיווק וחנויות נוספות.