"קמח הארץ" מברכת בפסח כשר וטעים!

1

חג הפסח מביא איתו טעמים מיוחדים לצד אתגרים קולינריים שבראשם העדר קמח החיטה שמשמש אותנו למוצר הבסיסי ביותר בתזונה האנושית- הלחם.

בעבר כבר היו המצאות של "לחמניה כשרה לפסח" שבדרך כלל היתה קשה כמו אבן וטעימה בערך באותה מידה.

מאז זרמה הרבה חרוסת בנהר ולכבוד פסח השנה מציעה טחנת "קמח הארץ" תערובת אפייה איטלקית "מולינו ירוק" נטולת גלוטן וג'אבטה איטלקית אפויה וקפואה שרק צריך להפשיר ולאכול.

שני המוצרים טבעונים, פרווה וכשרים לפסח וגן עדן למי שלא אוכל גלוטן.

התחלתי בהפשרת ג'אבטה (בגדול אפשר להשאיר בחוץ כמה דקות, אני  זירזתי את התהליך במוד הפשרה במיקרוגל).

2

חתכתי לשניים ומרחתי שכבה נדיבה של גבינת שמנת איכותית.

עליה הנחתי ירקות קלויים- בטטה, חציל ובצל סגול עם פירורי קינואה מבושלת. חיממתי מעט את הירקות לפני ההכנה כי הם נשמרו במקרר מלפני כן, שלא יהיו קרים אם כי אפשר לאכול גם קר.

3

זהו.

כריך מלכותי שנטרף במהירות והיווה ארוחה טעימה ומשביעה באווירה איטלקית כשרה לפסח למהדרין.

4

הג'אבטה מגיעה באריזות של ארבע יחידות כשהיא קפואה ומוכנה וכל מה שצריך זה לחממה כמה דקות בתנור או טוסטר חם. הג'אבטה כשרה לפסח בהשגחת בד"צ  בית יוסף לאוכלי קטניות, וכן הרבנות פתח תקווה וברכתה " שהכל").

תערובת "מולינו ירוק"  נותנת תוצאות לא פחות טובות וטעימות מאשר קמח רגיל- מראה, טעם ועבודה וניתן להכינה כל דבר- לחם, פיצה, פוקצ'ה וכל מה שעולה על הדמיון והחשק. התערובת גם היא כשרה לפסח בהשגחת בד"צ בית יוסף לאוכלי קטניות.

טחנת "קמח הארץ" ידועה בכל השנה כיצרנית ומשווקת קמחי איכות במחירים הוגנים. הקמחים נטחנים עם גרעין החיטה כולל הסובין והנבט והקמחים המיובאים מגיעים מטחנות מתמחות באירופה. במגוון הקמחים גם קמחים ייחודיים כמו דגנים עתיקים, קמחי פרימיום, קמחים צרפתיים ותערובות MOLINO ללא גלוטן.

להשיג ברשת ניצת הדובדבן, בחנויות טבע ברחבי הארץ ובאתר הטחנה