קמח עדשים אדומות אורגני- בריאות בשקית.

מאז תקופת "נזיד העדשים" התנכ"י, שטעמו היה כל כך טוב שגרם למכירת בכורה, ידועים יתרונות העדשים. מבחינת העיכול- קמח עדשים נוח יותר לעיכול מאשר עדשים בשלמותן והוא מקור מצויין לחלבונים, וויטמין B1, חומצה פולית, אשלגן, אבץ, מגנזיום וברזל, וגם חומצות אמינו שמחזקות את מערכת החיסון.

ל"תבואות" יש קמח עדשים אדומות אורגני, שלא רק שמכיל המון ערכים תזונתיים ומתאים למגוון מתכונים, כולל בישול ואפייה, מדובר גם בעדשים שגודלו באופן טבעי ואורגני, ואז עברו תהליך טחינה באבני ריחיים כך שנשמרו כל הערכים הבריאותיים.

אף פעם לא הכנתי שום דבר מקמח עדשים, או אפילו אכלתי והייתי סקרנית מה אני יכולה להכין. אחרי עיון באינטרנט תחת המילים "קמח עדשים" ו"מתכון קל" הגעתי למסקנה הבאה:

פנקייק- גם מהיר, גם קל, גם מתוק וגם ממעט מאד מצרכים- שאת כולם יש לי.

אז פשוט ערבבתי בקערה חצי כוס קמח עדשים אדומות אורגני של "תבואות", שליש כוס מים (או טיפה יותר, רואים לפי הסמיכות הרצויה) , כף שמן, כף דבש. בניגוד לפנקייקים עם אבקת אפייה, כאן אין צורך לתת לזה לעמוד, אפשר לטגן על המקום.

(בתמונות- משמאל התערובת לפני הערבוב, מימין אחרי)

שימנתי מחבת קטנה בעזרת ספריי שמן (התזה אחת הספיקה לי לכל המנה). בעזרת מצקת יצקתי עיגולים (בערך חצי מצקת מספיקה) , טיגנתי כדקה משני הצדדים (הולך מהר מאד, צריך להשגיח שלא יישרף ולשחק עם גובה האש) ,וזהו- הגשתי עם דבש. (אפשר גם סילאן או מייפל או רוטב שוקולד או מה שאוהבים).

(למעלה- שלבי הטיגון)

מכמות זו של קמח יצאו לי חמישה פנקייקים בגודל רגיל.

מבחינת הטעם- אף אחד לא היה חושב על עדשים, לכל היותר היו מנחשים שמדובר בקמח מלא. המתכון המקורי הוא אפילו טבעוני (אם מחליפים את הדבש בסילאן).

והנה התוצאה…..

. להשיג ברשתות, בתי הטבע וחנויות ברחבי הארץ