קסם הצבע של טליה

איפור הוא עולם קסום, שיכול להפוך מכשפה לאלילה (וגם להפך). בעזרת איפור ניתן להעלים, לטשטש, לשפר, לשנות- להפוך את הפנים ליצירת אומנות.

המגוון הענק של אפשרויות איפור, בצירוף העובדה שחשוב להתאים את האיפור המדוייק לפנים כדי להוציא את התוצאה המקסימלית הרצויה, קצת מבלבלים והרבה פעמים אנו לא יודעות בדיוק מה אנחנו צריכות, ואיך לעשות את זה.

לעזרתנו מגיעה טליה חבשוש, מאפרת מקצועית, בוגרת בית הספר למקצועות היופי של ירין שחף (קורס איפור PRO), שגם מאפרת וגם מלמדת אותנו איך למצות את המקסימום מעצמנו, במו ידינו.

הגעתי לסדנה ביחד עם עוד חבורת בנות, ואחרי קשקושים ונשנושים הגענו לחלק המעניין- מה אפשר לחדש בתחום האיפור לנשים בנות מעל… טוב, בואו נגיד ש"לא בנות 16", עם קצת נסיון בחיים.

בשעתיים שלאחר מכן טליה הדגימה על מתנדבת איפור ערב מההתחלה- כשבכל שלב היא מסבירה ומדגימה . כך למשל תוך כדי שהיא מורחת מייקאפ, היא הסבירה כיצד מתאימים את הצבע ובודקים אותו (רמז- לא על גב היד כמו שמקובל ברשתות הפארם למיניהן), איפה מניחים ובעזרת איזה מברשות או ספוגיות הכי טוב (ועל הדרך גם הסבר על איך מנקים מברשות וספוגיות), מה חשיבות הפודרה ומהו המושג הערטילאי אך השימושי מאד- "הצללות". בכמה הברשות צבע היא הראתה לנו איך פניה של המתנדבת הופכות להיות חטובות ומעוצבות (לא שהיא לא היתה יפה קודם לכן, אבל הצבע חידד את הקווים), מה הם המושגים "שימר" "קונטור" ומה השימוש המדויק לקונסילר, מתי משתמשים בפריימר (לא כל הזמן!!) ומה ההשפעה של כל אחד מהחומרים על הפנים. טליה לא מייחצ"נת חברות קוסמטיקה ולכן היא חופשיה להמליץ על כל מוצר שנראה בעיניה, כולל רשתות מוזלות שאולי פחות "נחשבות" אבל אפשר למצוא בהן בהחלט מוצרים איכותיים.

אחרי הבסיס הגיעו הצבעים, הדיון על "האם לתת לטרנדים להשפיע עלינו" (התשובה- במידה. ), הדגמה של איך עושים מראה מעושן לעין וטיפים שונים גם למי שמכורה לקו השחור שמתחת לעין ולא מוכנה לשנות את מה שעשתה מאז גיל 16. (פלאשבק לאופנה המזעזעת של פעם עם עפרון השפתיים הכהה לצד שפתון בהיר).

בהזמנה לסדנה התבקשנו להביא מהבית את חומרי האיפור שלנו, כדי להתייעץ על איך להשתמש בהם באופן מיטבי. אני העדפתי להתמקד במוצרים שקיבלתי ולא ממש ידעתי מה לעשות בהם (ולכולנו יש כאלה..) ושמחתי לגלות שיש בהחלט הפתעות ושימושים שלא גיליתי בעצמי.

חברותי לסדנה התייעצו למשל על איך מבינים את מה שכתוב על אריזות מוצרים כמו מייקאפ כדי לדעת אם זה מתאים לנו, מה עושים כשהאיפור כל רגע נמרח, ומה  בעצם ההבדל בין איפור ערב לאיפור כלות או צילום.  (חצי קילו פודרה….).

בגדול, טליה עשתה לנו סדר בבלגאן – גם המטאפורי – ביידע שלנו לגבי איפור, וגם מילולי- בתיק האיפור של כל אחת מאיתנו.

(בתמונות למעלה- גם אני מתייעצת ולומדת אצל טליה)

מעבר לסדנאות כמו זו , טליה גם מאפרת לאירועים וצילומים, מלמדת בהדרכה אישית או בקבוצות, מציירת על פני ילדים באירועים כמו פורים, קעקועים מנצנצים ואולטרה סגול וכמובן הפעלות לקבוצות של ילדות או נערות שרוצות להרגיש דוגמניות ביום ההולדת, כולל איפור ,סירוק ולק.

ישנה אפשרות לשלב את סדנת האיפור עם איפור מלא וצילומים ע"י צלמת בסטודיו לצילום, והסדנאות / איפור יכולות להתקיים בסטודיו של טליה או בבית הלקוחה.

לטליה יש גם בלוג ביוטי עם המון טיפים ועצות.  ניתן ליצור איתה קשר בפייסבוק או בטלפון  050-33336616 .