קרוטוני לחם פשתן- לארוחות חג פריכות במיוחד.

20191002_193309

ארוחות החג הרבות בתקופת תשרי מאלצות אותנו להיות יצירתיים כדי לא לשעמם עם אותן מנות מוכרות, אפילו אם הן אהובות מאד. חידושים תמיד יעוררו עניין  גם תאבון…. ואם אפשר שיהיו בריאים, עוד יותר טוב.

"ביכורים מזון מאפה", חברה המתמחה בייצור לחמי בריאות, ירקות קלויים ושירותי הסעדה מציעה רעיון חדש, שהוא בעצם שניים באחד- לחם פשתן מזרעי פשתן זהובים היישר מקנדה, המיוצר בתהליכים השומרים על כל הטוב של הפשתן – אומגה 3, חלבון וסיבים תזונתיים לצד מיעוט פחמימות והיעדר סוכר או ממתיקים מלאכותתיים.

את הלחם ניתן לאכול גם כלחם רגיל וגם להפוך אותו בהכנה קלילה לקרוטונים  שיהוו גם נשנוש מצויין וקרנצ'י וגם יהיו נהדרים לתוספת לסלט או למרק.

כל מה שצריך לעשות הוא לחתוך את פרוסות הלחם לקוביות (הלחם כבר מגיע פרוס לנוחות מקסימלית) , לערבב שמן זית איכותי עם תבלינים אהובים (המלצה- שום, אורגנו, מלח ופלפל, אבל כמובן שאפשר כל טעם שאוהבים), לשטח בתבנית אפייה מרופדת בנייר אפייה, ולאפות כחצי שעה בחום יחסית נמוך של 120 מעלות, כשבודקים מדי פעם   עד לדרגת הקושי המבוקשת.

20191002_193823

במקרה שלא משתמשים בקרוטונים מיד, ניתן לשמור אותם בצנצנת סגורה הרמטית.

אני יצרתי מהלחם טוסטים שנהנו מהארומה של הלחם והעושר של הטעמים.

מעבר ללחם הפשתן מיוצרים ב"ביכורים" גם מגוון רחב של לחמים מיוחדים, עוגות ומאפי דגנים מלאים, כולם מחומרי גלם משובחים ותוך עמידה כל התקנים המחמירים.

את לחם הפשתן ניתן להשיג ברשתות השיווק, בתי טבע ברחבי הארץ ובאתר.