ראש הנקרה – כוחם של המים.

את נקרות ראש הנקרה באמת שאין צורך להציג. אין ישראלי שלא שמע מגיל צעיר על השפיץ הצפוני של ישראל, על גבול לבנון, שמצטיין בתופעות טבע יפיפיות- הנקרות.

עכשיו בקיץ, אין כמו חוויה של מים ונקרות לאווירה קרירה ומרעננת, עם נוף שמשתנה כל רגע.

החוויה מתחילה כבר מלמעלה- כשממתינים בתור לירידה ברכבל התלול ביותר בעולם, ובנתיים צופים (ומצלמים הרבה) על נוף  מרהיב של חוף וים, גלים ורוח. התור מקורה ויש בו ספסלים ומתקן מים, ותוך כמה דקות אנחנו כבר באחת משתי הקרוניות- הצהובה והאדומה, שמובילים אותנו מטה.

באתר ישנן כמה אטרקציות- כמובן שקודם כל הנקרות עצמן, במסלול נוח של כ200 מטרים, באפלולית רומנטית, אנו מוצאים את הפתחים והפינות שבהם המים פילסו את דרכם בצורת גשם ובצורת גלים, ויצרו נקרות שמשתנות כל העת. האמת, יכלתי לעמוד שם שעות ולהסתכל בזרמים השונים, בצורות השונות ובעוצמת הטבע .  את העטלפים ששמעתי שגרים שם לא מצאתי, אבל הרבה יצורים אחרים מסתובבים, כולל המון ציפורים שמוצאות מקומות מסתור בין החריצים.

אחרי שסיימנו את מסלול הנקרות פנינו לכיוון ההפוך – למנהרת הרכבת הבריטית שאם היתה נוסעת היום, היתה מאפשרת חיבור ישיר לאירופה (כמובן אם היה שלום באזור)- ובמקור נחצבה על ידי הבריטים בתחילת מלחמת העולם השניה כדי לקשר בין חיפה, בירות וטריפולי, ודרכה הובאו פליטי שואה, ואספקה לחיילים הבריטים בארץ. המנהרה פוצצה לבסוף על ידי לוחמי ההגנה כדי למנוע העברת נשק ותחמושת לכוחות עויינים. דרך המנהרה אפשר לצאת לטיול ברכבים חשמליים או אופניים לאורך החוף.

(בתמונות למעלה בשורה התחתונה- המצגת האור קולית והמנהרה)

את הסיפור הזה וכל תולדות המקום ניתן לראות במיצג אורקולי בן 12 דקות שמספר את ההסטוריה של המקום. הסרט מוקרן במקום ממוזג ונוח שמאפשר גם מנוחה מההליכה ויש אפשרות לשפות שונות, רק צריך לברר שעות הקרנה מדוייקות.

במקום יש גם מזנון, יש אפשרות לפעילויות לקבוצות, אירועים, והחנייה בשפע.