"רדופים בוונציה- עכשיו בקולנוע – סרט שכולו תעלומה.

A_Haunting_in_Venice

אמנית ספרי הבלשים אגתה כריסטי יצרה את דמותו של הרקול פוארו- בלש שהיה פעם שוטר ועכשיו פותר תעלומות באמצעות הגיון חריף ותשומת לב לפרטים קטנים המשתלבים לעלילה אחת. דמותו כיכבה בספרים (ובסרטים המבוססים עליהם) כמו "מוות על הנילוס" ו"רצח על האוריינט אקספרס".

כעת מגיע אל המסך הגדול הסרט "רדופים בוונציה" (A Haunting in Venice ) שגם בו נדרש הבלש פוארו לחקור תעלומת רצח מפחידה במיוחד, בלילה המפחיד בשנה, ליל ההאלווין- ליל כל הקדושים".

ההתחלה של הסרט פסטורלית ושלווה  כשהרקול פוארו  (קנת בראנה שגם ביים את הסרט) כבר פרש מעולם החקירות ונהנה לשבת על גג ביתו בוונציה ולצפות בנוף המרהיב של העיר קצת אחרי סיום מלחמת העולם השניה. שומר ראשו מגן עליו מפני קהל של מבקשי תשומת ליבו. אבל אישה אחת מצליחה להגיע אליו, ידידתו משכבר הימים אריאדנה אוליבר (טינה פיי) שמבקשת ממנו טובה – לבוא עימה לסיאנס מיוחד בארמון שנחשד כרדוף רוחות כדי לחקור תעלומת מותה על צעירה.

מכאן מתחיל לילה ארוך אחד שבו ג'ויס ריינולדס (מישל יאו – זוכת האוסקר על "הכל בכל מקום בבת אחת") היא מדיום המעלה את רוחה של הצעירה ואת החשד שהיא נרצחה. לאורך הלילה כל משתתפי הסיאנס- ובהם המשרתת, הארוס לשעבר, הרופא האישי ובנו, המאבטח, אמה המיוסרת של הצעירה ועוד, עוברים טלטלות וגילויי סודות בזכות מוחו החריף של הבלש פוארו.

2

לאורך הסרט מסתבר שלא רק הארמון נחשב רדוף אלא שכל אחת מהדמויות רדופה ברגשות אשמה, טראומות עבר, זכרונות, געגועים ואף מעשי פשע.

יחד עם פוארו הצופים מגלים רמזים שונים החושפים סודות עד לפתרון התעלומה- מה באמת קרה לצעירה שאיבדה את חייה והאם המתים חוזרים לרדוף את החיים?

בצוות השחקנים ניתן למצוא את ג'יימי דורנן ("חמישים גוונים של אפור"- בהופעה נוגעת ללב), קייל אלן ("סיפור הפרברים"), אמה ליירד ("ילוסטון"),  וריקרדו סקמארציו ("ג'ון ויק 3") .

הסרט מבוסס על הספר "תעלומת הרצח במסיבה" מאת אגתה כריסטי ויעלה לאקרנים ב14 בספטמבר 2023.