רינדאופטיקס- כל מה שהעין צריכה.

בלב קניון קרית אונו, ממוקמת חנות האופטיקה Rindoptics הוותיקה. כמה וותיקה? את החנות ייסד סטיב ריינד ז"ל ב1964 בקריית אונו, ועד מהרה כל תושבי הסביבה הגיעו למצוא את כל פתרונות הראיה שהיו זקוקים להם. כיום ממשיך את דרכו בנו עמוס ריינד, אופטומטריסט מומחה שנעזר בציוד המשוכלל ביותר, כדי לעזור לכל מי שצריך. עמוס, שהוא הדור השני, מוצא את עצמו פעמים רבות משרת את הדור השני של הלקוחות, שחוזרים עם בני משפחתם וילדיהם.

כבר בחלון הראווה ניתן לראות פרזנטציה יפיפיה של מגוון המשקפיים של "אתניה ברצלונה"  – משקפיים מיוחדים שעשויים מכותנה (!), שכמעט ואי אפשר להשיג  בארץ, וכשנכנסים פנימה אפשר למצוא מבחר ענק של מותגים- משקפיי שמש ומשקפי ראיה של שמות כמו טום פורד , קלווין קליין, פראדה, אוקלי, כריסטיאן דיור, דולצ'ה וגבאנה ושאנל, כשהאחרונים שלחו נציגים לבדוק שהחנות ראויה להציג את המשקפיים שלהם.

קטגוריה מיוחדת בחנות היא ההתאמה לעוסקים בספורט- חובבים ומקצוענים כאחד. עמוס וזוגתו דנית עוסקים הרבה בספורט ומקדישים תשומת לב מיוחדת לצרכים של ספורטאים- משיטת איבחון ייחודית לספורטאים ועד התאמת כל פתרון ראיה לסוגי ספורט כמו רכיבת אופניים, ריצה, טריאטלון, שחיה, צלילה, משחקי כדור, טניס ועוד.

הגענו לסניף ביום שישי בבוקר, והיו שם לקוחות רבים מכל הגילאים והסוגים- כולל ילדים שעבורם יש קטגוריה יפיפיה של משקפיים שבוודאי יגרמו להם להרכיב ולשפר את ראייתם. בזמן שבן זוגי עבר בדיקה מקיפה על ידי עמוס, באמצעות מיכשור שמאפשר את הדיוק הרב ביותר, ושמע על סוגי העדשות ומה ההמלצות אפילו מבחינת זווית הראש הרצויה למבט הספציפי הנדרש (כמו קריאה או נהיגה), אני פשוט הסתובבתי בין המדפים ומדדתי את המשקפיים. (ואגב, באמצעות המכשור הקיים בחנות ניתן לערוך לא רק בדיקות ראייה אלא גם מיפוי קרנית, בדיקות לחץ תוך עיני ועוד, כמו גם בדיקות מקוונות של משרד הרישוי וחידוש רישיונות נהיגה)

לאחר שהוחלט על העדשות, נשאר לבחור מסגרת, ובן זוגי קיבל ייעוץ צמוד מאחת מאנשי הצוות, שדאגה שהבחירה תהיה בין מסגרות שמתאימות לסוג העדשות הנדרש.

על המשקפיים ישנם מבצעים רבים, וכן "ריינד אופטיקס" הם זכיינים של קופת חולים "מכבי" ו"כללית פלטינום" ומייצגים גם עדשות מגע מתקדמות ביותר.

ומעבר לשירות המעולה ולידע הרב יש גם את הפינה החמה- מרכז האופטיקה "רינד אופטיקס" מעניק שירות ללא עלות לניצולי שואה מכל הארץ ולנזקקים מקריית אונו, ותורם באופן קבוע לעמותת "אופק לילדים" שהיא ארגון ארצי של הורים לילדים עם עיוורון ולקות ראייה.

(למעלה ולמטה- קשה לבחור מכל הדגמים!)

כשרואים את עמוס מסתובב בחנות, ומכיר כל לקוח כמו בן משפחה, אפשר להבין למה הלקוחות שבים וחוזרים- הם יודעים שהם בידיים (ובמשקפיים!) טובות.