שבוע הקוקטיילים מציג- צרפת- תזקיקים מתיישנים.

1

במסגרת אירועי שבוע הקוקטיילים שנערך ממש בימים אלו, חוץ מאפשרות לטעום שפע של קוקטיילים במחיר 30 שקלים בלבד (!) שייחודיים לפסטיבל, מתקיימות גם סדנאות רבות בהן ניתן להעשיר את הידע האלכוהולי.

2

בחרתי להשתתף ב"צרפת- תזקיקים מתיישנים" – סדנת טעימות קונייאק "קורבזייה" וקלבדוס "פר מגולאר" בניצוחו של יפתח פרס, המנהל המקצועי של חברת אקרמן, יבואנית רשמית של המותגים שמביאה לנו גם מותגים נוספים אהובים כמו גריי גוס, פינלנדיה, בקרדי ועוד. הסדנה התקיימה בחדר הסודי של בר ה"קפלה" בלב תל אביב או למעשה הרבה מעליה בקומה ה14 שפרשה לפנינו נוף מרהיב.

4לאורך שעתיים הכניס אותנו יפתח לעולם האלכוהול בחוויה לכל החושים- טעם כמובן, אבל גם ניחוח (ואיך למצות אותו במדויק), היסטוריה ותרבות אלכוהול.

כך למדנו מהי ההגדרה המדוייקת של "ברנדי" – כי כל קוניאק הוא ברנדי אבל לא כל ברנדי הוא קוניאק ובעצם תחת השם "ברנדי" מכונסים כל המשקאות העשויים מזיקוק של פרי, לאיזה משקה בכלל מותר להיקרא "קוניאק" – כי לא מדובר רק באזור הגאוגרפי אלא בשיטת הכנה ספציפית ומרובת תנאים שכל חריגה ממנה אסורה, דרגות היישון של המשקאות המסומנות באותיות הרומזות לנו אם מדובר במשקה צעיר שיושן שנתיים, משקה בינוני של ארבע שנים או משקה שיושן עשר שנים בחבית עץ אלון, יחד עם הבדלי ההשפעה של חומרי הגלם ושל החבית עצמה, מבנה הכוס בה מוגש המשקה והשפעתו על הארומות שמגיעות לאף של השותה, ועל הדרך גם טיפ איך להכין כל בסיס לקוקטייל בעזרת שילוב מנה אחת של אלכוהול, חצי מנה של משהו חמוץ ופירותי כמו לימון ועוד חצי מנה של מתיקות בעזרת סירופ או ממתיק.

5

מהמשתתפים לא נדרש ידע קודם וההסברים היו  מעמיקים ומחכימים, וכמובן טעימים במיוחד.

זו היתה סדנה אחת מתוך רבות שמתקיימות במסגרת פסטיבל שבוע הקוקטילים.

6

עוד פרטים על אירועי שבוע הקוקטילים- כאן.