שופרסל כשל"פ- תשע"ז

אביב הגיע פסח בא, ואיתו הצורך במוצרים כשרים לפסח, כי גם מי שלא דתי אדוק, כמו במקרה שלי- שכבת לאמא שומרת מסורת שמתגוררת בשכנות, הבית חייב להיות כשר בכלל, וכשר לפסח בפרט.

החבילה של "שופרסל" לפסח כללה מבחר מוצרים, שהמשותף להם הוא הכשרות לפסח, והחידוש- כשמוצרי מותג הבית כמובן זולים משמעותית ממתחרים, ואם הם באותה איכות או יותר, בוודאי ובוודאי שמשתלמים יותר.

ומה היה בחבילה?

תרסיס שמן במגוון טעמים- אני בחרתי את הקנולה, היה גם שמן זית וגם בטעם חמאה. תרסיסי שמן הם המצאה אדירה שחוסכת המון קלוריות מיותרות- רק מתיזים על המחבת או בסיר ויש את כמות השמן המספיקה (לדעתי, אם כי דודות מעדות מסוימות יחלקו עלי). ההתזה נוחה, הסגירה נקייה, המוצר בהחלט ממלא את תפקידו ומוציא כמות שמן מדוייקת בכל התזה, כך שהוא בהחלט מאומץ אצלי בבית לשימוש בכל השנה, לא רק בפסח.

גפילטע פיש– טוב, פה זו נקודה רגישה. נכון, אני אשכנזיה עם שורשים פולנים, וכן אני די נהנית לשבת בחושך – כי העיקר שאתם תהנו, אבל אם יש גבול הוא עובר בדג מתוק עם גזר על הראש. אולי זו טראומת ילדות של דג שעשוי עם חמישים אחוז מהתבלינים שהיו אצלנו בבית בילדותי (כלומר סוכר, שהיווה מחצית מהתבלינים, החצי השני היה מלח, וגם זה במשורה), אבל אני לא מסוגלת כל כך להתקרב ליצירה המפוארת הזו, אז הקופסה הועברה ברוב כבוד לאמא שלי, שכל החיים מעריצה את "מנישביץ" . הביקורת שלה- בהחלט מוצלח. (וזו דעה של מישהי שאוכלת אותו דבר כבר מעל שבעים שנה).

ניוקי תפוחי אדמה תרד ללא גלוטן מקו "גרין" – מה שנחמד במנות האלה, הוא שהן לא דורשות קירור ואפשר פשוט לשים במזווה ומתי שמתחשק להכין במהירות. הם אולי ללא גלוטן אבל פותרים בעיה די אקוטית של פסח- המחסור בפחמימות- בעיקר במרקם של פסטה. הבן טעם אותם כמו שהם (הוא לא אוהב רטבים), אני טעמתי עם רוטב של פסטה (כן, מצנצנת! תתבעו אותי!). מנה נחמדה שמספקת אוכל למישהי שחזרה בשתיים בלילה מהסלסה אחרי שלא הספיקה לאכול ארוחת ערב ועכשיו גוועת ואם-אתם-לא-רוצים-שתהפוך-לשרק- כדאי- שתדאגו-שהיא-תאכל-משהו- ומהר. פתרון מצוין לרגישים לגלוטן וכמובן לכשרות לפסח.

חטיף תירס בציפוי חמאת בוטנים– גם הוא מקו גרין. טוב, אני מניחה שאסור להשתמש בשם המותג המקורי – משהו שמתחרז עם "סמבה", אבל זה בדיוק זה- אותו דבר, אולי בגודל טיפה יותר קטן. אם זה היה בגודל זהה ובקערה ביחד עם המקורי – לא הייתי מבדילה. חטיף ממכר מאד, התכוונתי לאכול רק חופן וכמעט חיסלתי את כל השקית, הסיבה שנעצרתי היה הדיאלוג שנוהל שניה לפני זה – אני: "אני טועמת מהחטיף" הוא: "תשאירי לי קצת". אני : "נראה לך שאני מחסלת את כל זה? זה המון, אני רק טועמת". ואחר כך אני לעצמי "בעסה- חבל שהבטחתי לו, עכשיו אאלץ לחלוק". למי שדאג- הוא קיבל שליש שקית בערך.

(בתמונה- השקית לפני שהתחרעתי עליה).

המסקנה- מוצרים טובים שבגלל שהם מותג הבית, ומחירם זול יותר מהמתחרים, משתלמים ביותר.

חג אביב שמח!!!!