"שיר השירים אשר לשלמה" – ו"סיר הסירים אשר לשוש".

 

סיר2

לסבתא שלי היו סירים שתמיד חשבתי שהיו מעוצבים במיוחד. מה הכוונה? לא היה סיר אחד שהיה חלק, ללא כתמים , או עם מכסה תואם. אצלה תמיד הכל היה בסגנון "אוונגרד" כלומר כתמים לא מזוהים בתחתית, שקעים ובליטות , חלקים שרופים, ידיות נמסות, וגם המכסה היה בשיטת "ערבב והתאם" עם כוכבית על המילה "בערך". מקסימום קצת ינזל מהלמטה של מכסה גדול מדי, ככה כבר מנקים את הכיריים תוך כדי…..

לאמא שלי כבר היו סירים יותר טובים, רק חבל שהיא לא השתמשה בהם הרבה, ואולי זו הסיבה שהגעתי לגיל שמונה עשרה עם בקושי חמישים קילו על מטר שבעים.

 

סיר1

גדלתי, הקמתי בית משלי, וחלוקת התפקידים אצלנו בבית היתה ברורה- אני לפעמים אולי מבשלת משהו, ככה בשביל הכיף, והוא שוטף כלים. נכון, יש מדיח אבל בשביל סיר אחד להפעיל מדיח שלם? לא משתלם. אז בסוף כבר נעשה כלל שבוחרים מנות לבישול לפי מידת הלכלוך שהם משאירים בסירים והקושי לנקות. בגלל זה כשאני מכינה למשל פניני טפיוקה, שמגירים חומר צמיגי רב, הוא רוטן ש"בסדר, זה טעים, אבל אולי נאכל את זה במסעדה אסיאתית במקום להרוס סירים?"

לקראת חג הפסח הכרתי את "הסידרה האיטלקית של גיל חובב". את גיל אני כמובן מכירה בזכות היותו איש רדיו, דובר שפה עברית על בוריה כולל מבטא וגם בשלן בחסד שכיכב בתוכניות טלוויזיה רבות. עכשיו הוא מביא לנו את הסידרה שמצויינת כמתנה לכבוד פסח – סידרה של מחבתות וסירים שמיוצרים באיטליה- אנשים שיודעים דבר או שניים על בישול, והם בעלי ציפוי מיוחד וייחודי של אפקט אבן שמחוזק במינרלים טבעיים קשים.

 

סיר8

במבט ראשון, עוד לפני יתרונות השימוש- מדובר בסירים מרהיבים שיראו נפלא על מדפים פתוחים במטבח, ומשרים אווירה של טוסקנה כבר במראה. אחר כך את המבט השני מעבירים לרשימת היתרונות הבריאותיים ומוצאים שהם נטולי PFOA, קדיום ומתכות כבדות , והמבט השלישי מלמד אותנו שכבר לא צריך שמן כדי לבשל, כך שיש גם יותר טעם טבעי של המזון וגם פחות קלוריות!!!!.

 

סיר6

אנחנו החלטנו על תבשיל אורז עם פטריות, תירס, בצל מטוגן והרבה תבלינים, ובתמונות אפשר לראות גם את הטיגון- ללא שמן בכלל (והאמת שהיינו צריכים להתגבר על מחסום פסיכולוגי שאומר שאי אפשר לטגן בצל בלי שמן, אבל ברגע שקפצנו למים- זה עבד, הבצל יצא כאילו שהוא מטוגן בתועפות של שמן!), אחר כך הוספנו את שאר המרכיבים- האורז, הירקות והתבלינים, בישלנו והופ- יש מנה טעימה, והכי כיף- כשהעברנו אותה מהסיר לכלי הגשה- היא החליקה בקלות מהסיר, פירור לא נשאר שם. למעשה היינו יכולים רק להעביר נייר סופג והסיר כבר היה נקי- שום דבר, אבל שום דבר- לא פטריה, לא אורז, לא בצל, לא תירס- שום דבר לא נדבק.

 

סיר9

(למעלה- טיגון ללא שמן כלל, למטה בישול, ועוד יותר למטה- התוצאה)

 

סיר10

(כמו שאפשר לראות למטה- הדפנות נקיות, הכל חלק ונקי)

 

סיר11

כל המנה לא מכילה אפילו טיפה אחת של שמן. (גם האורז בושל במים בלבד)

את המותג מביאה לישראל חברת ניוקאסל בע"מ, בדיוק בזמן לפסח, כשכל אחד ואחת ישמחו לקבל (או להעניק לעצמם) מוצר מהסידרה, לבישול בריא וקל כל השנה.

כ600 סדנאות בישול בסירי ומחבתות "הסידרה האיטלקית של גיל חובב" כבר התקיימו ברחבי הארץ וזכו להתלהבות רבה – מי לא רוצה לבשל אוכל טעים, בריא ודל בקלוריות, בסיר שהניקוי שלו כל כך קל? גם המראה היוקרתי והאלגנטי שלו מקשט את המטבח והיום, כשרוב המטבחים פתוחים ואפשר לראותם מהסלון, הם נראים כדקורציה גם בעת השימוש על הגז או הכיריים.

 

סיר7

מי שרוצה להתרשם עוד- אפשר לראות בתוכנית של השף ליאון (התותח!) אלקלעי את השימוש במוצרים, וגם לקרוא עוד.

ואיפה אפשר להשיג את כל הטוב הזה? נסו ללחוץ על הלינק הזה-  ***  https://diners-gilhovav.co.il/?lead=facebook

*** בשיתוף דיינרס, המבצע תקף לכל כרטיסי האשראי.