"שכונה על הגובה" – הסלסה של ברודווי על מסך הקולנוע.

1

ללכת לראות מחזמר בברודווי זו חוויה מיוחדת. המוני משתתפים שיוצרים סיפור מוסיקלי ייחודי, כשהכל גדול מהחיים. כך זה היה גם בהפקה של "שכונה על הגובה"  In The Heights- שעלתה על הבמות ב2008 והופיעה מעל ל1200 פעמים. עוד כמה פרסי טוני וגראמי בדרך והמחזמר, מאת קיארה אלגריה הודס ולין מנואל מירנדה הפך לסרט רחב יריעה (143 דקות!) שההמלצה היא לראות באולמי IMAX כדי ליהנות מכל המוסיקה בצורה אופטימלית.

2

העלילה עוסקת בשכונה בשם" וושיגנטון הייטס" בניו יורק, שבה חיה קהילה לטינית תוססת, הנושמת לקצב הסלסה. הגיבור הוא אוסנאבי דה לה וגה, (ובסרט מוסבר המקור לשם המיוחד שלו), ממוצא דומיניקני, שמנהל מכולת שכונתית, מאוהב בונסה שעובדת בסלון יופי וחולמת להיות מעצבת אופנה, ושואף לחזור לרפובליקה הדומיניקנית ולהגשים שם את ה"סונייטו" – החלום שלו לפתוח מחדש את הבר של אביו על החוף. בנתיים חוזרת לשכונה נינה, הבת המוצלחת של אביה, שלא רוצה שיקריב את עצמו כדי לשלם את שכר הלימוד שלה באוניברסיטה, ובמקביל מנהלת סיפור אהבה עם בני, איש ההסעות המקומי. על כולם מנצחת האם הגדולה של כולם- ה"אבואלה" – הסבתא שאין לה ילדים משלה וכולם היו בניה.

3

(כל הצילומים בכתבה זו – קרדיט לאולפני וורנר ברדרס ודף האינסטגרם של הסרט)

בצוות השחקנים אנטוני ראמוס בתפקיד אוסנאבי (ששיחק בהמשך במחזמר המצליח "המילטון" של אותו המפיק), קורי הוקינס בתפקיד בני, לסלי גרייס, הזמרת הדומיניקנית בתפקיד נינה, ושתי הפתעות מלבבות במיוחד- ג'ימי סמיתס, הכוכב הלאטיני של "פרקליטי אל איי" המיתולוגית בתפקיד אביה של נינה, משתחרר מהחליפות ונכנס לקצב הלטיני, והופעת אורח מיוחדת של מלך הסלסה מארק אנטוני כדודו השיכור של אוסנאבי.

4

(בתמונה למעלה- מארק אנטוני)

ההפקה מרשימה וגרנדיוזית, המוסיקה הלטינית סוחפת וכך גם היכולות הקוליות של צוות המשתתפים. בחלקים רבים של הסרט ממש מתחשק לקום ולרקוד ביחד עם הדמויות.את הסרט ביים ג'ון מ.צ'ו והוא מוקרן כעת בבתי קולנוע ברחבי הארץ.

עוד פרטים על הסרט באתר.

טריילר כאן.

5