שמח אצל סבינה במטבח

 

3 (3)

ישראל תמיד היתה קיבוץ גלויות. עדות רבות עלו לארץ והביאו איתם את מטעמי הבית. הענין הוא שהסבתות שלנו מצאו זמן ואנרגיות לבשל את כל המטעמים המסורתיים הללו, בעוד שאנו, הדור הממהר, עסוקים כל כך שלהשקיע במנות אותנטיות פשוט אין את האפשרות, ואם יש מישהו מומחה שיכול להכין עבורנו את הטעמים המיוחדים הללו, בעזרת פרודוקטים משובחים, למה לא?

בראשון לציון נפתחה לפני חודש מסעדת "אצל סבינה במטבח", המקדש של השפית סבינה לוינסקי שחוגג בתוכו טעמים קווקזים, בוכריים, גאורגיים, רוסים, ואפילו אשכנזים…

 

IMG_6325

הגענו למסעדה במסגרת כינוס שפים שגולת הכותרת שלו, הענקת תעודת "המלצת פורום השפים" מידי השף חנן שגיא, נשיא VCFC.

IMG_6327

(בתמונה למעלה- עם שף שגיא)

אחרי הטקס החגיגי, הצילומים והחיבוקים, השולחן התחיל להתמלא במיטב המטעמים של סבינה וצוותה, היו שם "מנטי" – כיסונים בוכריים מאודים ממולאים בשר, שכשהכנסנו לפה הם פשוט התפוצצו מרוב טעם ועדינות, עסיס ומרקם, "חינקלי" – השקיק המעודן הגאורגי שמכיל בשר ותבלינים, המעוצב בקפידה ומבושל במים, "חצ'פורי" גאורגי ממולא שפע גבינות, צ'יבורקי  – המעדן הבוכרי/ קווקזי ששפע חמישה סוגי ירק, ומגיע גם בגירסה בשרית, בצק פילו שסבינה מכינה במקום וממולא גבינות במתכון סודי, "דושפרה" – סוג נוסף של כיסונים קווקזיים, מבחר סלטים ענק מחצילים, חומוס, שעועית, עגבניות שרי ועוד מכל טוב, והרוטב המיוחד של סבינה- "אג'יקה" שסבינה לא מגלה כי זה סוד.

 

5 (1)

(למעלה משמאל – יצירות האומנות של סבינה)

בתפריט יש גם מנות ממולאים, תבשילי בשר, מרקים, דגים, תוספות, מאפים חלביים וצמחוניים, פשטידות  ושפע מנות טבעוניות ועכשיו בהכנסה גם קינוחים אותנטיים קווקזיים.

כדאי גם להרים את המבט כשמגיעים, ולפני שמתנפלים על האוכל, לראות את יצירות האומנות של סבינה, שגם שולחת ידה בציור, תלויות על הקירות.

 

4 (2)

אחד מהמאפיינים של המטבחים הללו הוא הנדיבות ואכן השולחן כמעט כרע מרוב עומס הצלחות וכל הטוב שעליהן, הכל טרי , ומתובל ביד אוהבת.

את המנות ניתן לאכול במקום (ויש עסקיות צהרים  שכוללות מנה עיקרית, שתי תוספות ושתיה בארבעים שקלים בלבד), ניתן להזמין משלוח, לאסוף טייק אווי ואם קונים בסכום העולה על 180 שקלים ניתן לקבל תלוש חנייה חינמית.

 

6 (1)

המטעמים נמכרים הן בשוק הפרטי והן למסעדות, אולמות אירועים וכדומה, וישנו גם שירות קייטרינג.

למי שרוצה ללמוד עוד, סבינה מעבירה סדנאות למטעמים מכל העדות.

המסעדה כשרה.

הכתובת – הרצל 52 ראשון לציון (הכניסה לחנייה מרחוב ביאליק 18).

 

7 (1)

שעות הפתיחה, בימות השבוע משמונה בבוקר עד שמונה בערב, וביום שישי משמונה עד שלוש אחרי הצהרים.

ניתן לערוך במקום אירועים עד 70 איש.

אז אם אתם מתגעגעים לאוכל של סבתא, או שאתם לא מכירים את המטבחים ורוצים לטעום, או סתם מחפשים אוכל טעים, משביע , כשר ובמחירים מאד נוחים, בואו ל"אצל סבינה במטבח" ותלקקו את השפתיים.

פרטים על המסעדה והזמנות באתר.