שנה טעימה, מתוקה ונהדרת- "תבואות".

 

1

"בראש השנה פרחה שושנה אצלי בגינה". טוב- אז קודם כל ספויילר קטן- השם שלי "שושנה" ובחגים אני פורחת פחות בגינה ויותר במטבח כי זה תמיד אתגר מסקרן לראות איך אפשר לשדרג מנות חג שיהיו טעימות, מקוריות ובעיקר קלות להכנה.

השנה אותגרתי בשלושה מרכיבים ובשאלה "אילו מנות טעימות תוכלי להכין מהן לקראת ראש השנה".

המצרכים כולם של "תבואות"– המתמחה במזון אורגני טבעי ומציעה שפע של מוצרים איכותיים, אורגניים וטבעיים להרכבת המון תפריטים חגיגיים!.

בסלסילה שלי היו:

דבש אורגני– הסמל האולטימטיבי לשנה מתוקה, נהדר לברכת חג של תפוח טבול בדבש וכמובן לשמש כממתיק בשפע מנות- מלוחות ומתוקות כאחד (ואיך אפשר בלי עוגות דבש?) – הדבש האורגני של "תבואות" כשר פרווה בהשגחת בד"צ העדה החרדית.

3

אורז בסמטי אורגני– בסיס לאלפי מנות מכל מני עדות ומקומות בעולם, נהדר למנות עיקריות צמחוניות, תוספות ואפילו קינוחים. . כשר פרווה בהשגחת בד"צ מחזיקי הדת.

2

צימוקים אורגניים- לתוספת מתקתקה למגוון מנות ענק- מהטנזייה, דרך סלטים, תבשילים וכמובן קינוחים (כשהכלל אומר שעל כל צימוק ששמים במנה צריך לזרוק לפה של הטבח עוד לפחות שניים). הצימוק נהדר גם כתוספת ליוגורט בארוחת הבוקר קלה בחג כדי להשאיר מקום לארוחות הגדולות, וכנשנוש. כשר פרווה בהשגחת בד"צ מחזיקי הדת.

אז מה בחרתי להכין?

4

בחיטוט מהיר בספר של "המטבח היהודי של שמוליק כהן" מצאתי סוג של חזרה לשורשים עם צימס קלאסי, מנה שהיא ספק תוספת ספק קינוח- ועם כמה שינויים קלים בישלתי גזר גמדי עם דבש, צימוקים, חמאה ומים עד שהמים התאדו מעט והגזר הזדגג והתרכך. במקור אפשר להוסיף גם שזיפים או משמשים אבל העדפתי לתת לגזר ולצימוקים את הכבוד.  (למנה פרווה אפשר להחליף את החמאה במחמאה).

5

האורז פיתה אותי לעשות מנה בטעמים אסיאתיים ולכן  בישלתי אותו בקרם קוקוס עם תיבול ג'ינג'ר וטיפה ממש קטנה של פלפל קיאן, עם בצל שטוגן עם שמן קוקוס ודי הרבה פלפל שחור.

6

קישטתי את המנה בשקדים מולבנים ובגרגרי רימון בשביל הצבע והטאץ' החמצמץ. (המתכון טבעוני).

7

המנות שהכנתי היו החזרה הגנרלית ועכשיו יש לי הפתעות טעימות לתרום לשולחן החג המשפחתי.

8

את מוצרי "תבואות" ניתן להשיג ברשתות השיווק, בבתי טבע ובחנויות פרטיות.

לשנה טובה ומתוקה!!