שקטק ובסקולה יוצרים את האלמנט החמישי.

חנוכה. הסמל הנצחי של חג החנוכה מלבד סופגניות הוא ללא ספק ההופעות. פסטיבלים ופסטיגלים בלי סוף. בחג הזה הכרתי מופע ששם את כל הפסטיגלים בכיס הקטן. מה אין בו? אין בו דוגמניות בלבוש מינימליסטי, אין בו אלילי נוער לרגע ופליטי ריאליטי, אין בו שואו ממוסחר עד לשד עצמותיו. מה יש בו? חוויה תאטרלית קסומה לכל המשפחה, ובאמת לכל המשפחה- בלי להתיילד, חוויה שגם לי, כאחת שאין לה ילדים קטנים, היתה מקסימה.

על מה מדובר?

על "אלמנטס"– מופע לכל המשפחה (ילדים מגיל חמש, מבוגרים עד גיל 120 ויותר), שהוא שיתוף של "שקטק" – הקבוצה הקצבית והתוססת, ו"בסקולה" שהוא חלל לאומנויות הקרקס. כבר כשנכנסים לחלל , אחרי שסיימנו להתפעל מקישוטי הקיר המרהיבים שבחוץ, מרגישים את החמימות המשפחתית – שולחנות שסביבם אפשר לשבת, לקנות משהו מהמזנון, לשבת איפה שבא- בכמה מפלסים, להזיז כסאות, ליצור קבוצות, הכל פתוח וחופשי.

מסביב, מסכי ווידאו , מעל הראש טבעות של לוליינים, והמופע יוצא לדרך. הנושא הוא קבוצת חברים שאיבדו את חברם לקבוצה – שכלוא בחדר מסתורי, ועליהם לבצע משימות בארבעת האלמנטים- האש, המים, האוויר והאדמה, כדי לשחררו מדי כוח מסתורי. ביצוע המשימות הוא החלק המהנה- כי יש שילוב של הקצב והאנרגיה האהובים של "שקטק" שמלווים על ידי תאורה מתחלפת שיוצרת חוויה לכל החושים, לולייניות שמפגינות יכולות אקרובטיקה מעוררות התפעלות ממש מעל ראש הצופים, פנטומימה משעשעת, אנימציה , אומנות אש ומה לא. בחלקים גדולים של המופע ישנו שיתוף של הקהל כמו בשילוב במקצבים שונים, בהשתלבות האמנים המופיעים ממש בתוך הקהל, בדברים שנופלים על הקהל (ואני ממש מתאפקת לא לעשות ספויילר פה אבל הדברים עוררו התרגשות רבה בקרב הצופים ,בעיקר הילדים), ובחוויה שסבבה את הקהל ב360 מעלות של פאן טהור.

המופע נמשך כחמישים דקות ומשאיר טעם של עוד.

שמחתי לגלות שגם אחרי חנוכה המופע ימשיך ופרטים ניתן למצוא כאן.

עוד על "שקטק" – הקבוצה הוקמה בדיוק לפני עשרים שנה- ב1997 על ידי היוצרים דני רחום וצחי פטיש, וגדלה מחמישה רקדנים/ מוסיקאים לעשרים וחמישה אומנים מכל התחומים.

מאז הם כבר הופיעו במעל לשלושים מדינות ברחבי העולם ויוצרים קטעי מחול ומוסיקה בשילוב ווידאו להפקות שונות כמו תאטרון, טלוויזיה ועוד.

"בסקולה" הוא מרכז לאמנות ותרבות עם דגש על הקרקס העכשווי- גם בקידום התחום וגם בהדרכה ולימוד של אמני קרקס- אימונים פתוחים, סדנאות ופרוייקטים. בחלק מימי השבוע יש שיעורי קרקס לקהל הרחב  שמועברים על ידי אמני קרקס מנוסים, ובשעות הערב המקום הופך לחלל הופעות של מוסיקה, תאטרון, מחול ואירועי קונספט.