"תבואות" – לא להחמיץ את החמוצים!

 

20190505_192606

בכל עדה ובכל מטבח מחמיצים. ירקות הכוונה. אם מדובר בחמוצים היהודיים שנמכרים ב"דלי" של כל רחוב בניו יורק, דרך החמוצים האסייתיים המתקתקים, וכמובן הוויכוח הנצחי של מלח לעומת חומץ, הכל הולך, וכל מנה משתבחת בתוספת העיקצוץ הזה.

עכשיו לקראת יום העצמאות, שבועות וכמובן כל טיולי הקיץ, כשאוכלים הרבה בחוץ, אם בפיקניק או בכריך, חמוצים הם חלק בלתי נפרד מהמנות. ברוב הכבושים יש חומרים משמרים או תוספים שונים שאנו לא תמיד יודעים מה מקורם. עכשיו יש פתרון – החמוצים של "תבואות" שהם חמוצים אורגניים, מתוך סידרה של חמוצים, ירקות כבושים וסלטים שכל מרכיביהם  אורגניים. בריאות בצנצנת.

 

20190510_202611

קיבלתי להתנסות – מלפפונים אורגניים במלח , שבהם המלפפונים עברו תסיסה לקטית טבעית קצרה ותובלו בשמיר, שום ומי מלח, וכרוב אורגני כבוש, שהוא כרוב לבן שנכבש במלח.

אנחנו פתחנו את השימורים ביחד עם קבבים של יום העצמאות (וכל ימות השנה, כמה שיותר). גם למלפפון וגם לכרוב היה את הקרנץ' הכל כך כייפי, והחמצמצות העוקצנית ללא טעמי לוואי. האיכות ניכרת בכל ביס.

בסידרה גם מלפפונים אורגניים בחומץ, ביחד עם שמיר, מלח, סוכר, פלפל אנגלי ועלי דפנה, קוביות סלק אורגני – שהוא סלק בתיבול סוכר, מלח וחומץ, וסלק אורגני גרוס  שהוא סלק בתיבול סוכר, חומץ, מלח, עלי דפנה ופלפל אנגלי.

 

20190510_203035

החמוצים מתאימים מאד גם לאירוח, למנגל והאמת, אני זו שמחזיקה את דלת המקרר פתוחה ומנשנשת היישר מהצנצנת.

להשיג ברשתות השיווק, בתי הטבע ובחנויות מובחרות ברחבי הארץ