LG – כשהמציאות יפה יותר בטלוויזיה.

בשנות השבעים היתה טלוויזיה בשחור לבן, הרבה פעמים עם אנטנה פנימית, מה שדרש משחקים כדי להצליח לראות משהו בתוך כל השלג …. בשנות השמונים כבר הגיעה הטלוויזיה הצבעונית (אחרי שהתגברה על ה"אנטי מחיקון"  הממשלתי) וצבעה לנו את המציאות בצבעי טכניקולור.

מאז הטלוויזיות נעשו גדולות יותר מצד אחד, ודקות יותר מצד שני, כשכל שנה יוצאים דגמים חדשים ומשוכללים יותר, לחוויית צפייה מקסימלית. LG- שחקנית מובילה בתחום הטלוויזיות (ולא רק כמובן) משיקה בישראל את סדרות הטלוויזיה החדשות לשנת 2016, ומדובר במימד אחר לגמרי.הסדרות החדשות כוללות טלוויזיות ,OLED

UHD, Super UHD  ו- FHD. מה כל האותיות האלה אומרות? למשל על העובי- דגם ה LG SIGNATURE OLED TV בעובי 2.57 מ"מ בלבד (כמו להצמיד ארבעה כרטיסי אשראי אחד על גבי השני), או הייחוד של הOLED-  – צבע שחור מוחלט שמביא לנו תחושת עומק שונה, וניגודיות כמעט "חותכת" במבט. קצת על המפרט הטכני- הטלוויזיות הן בטכנולוגיית High Dynamic Range – HDR, שתומכת בפורמטים הן של HDR10 והן של Dolby vision המתקדם. איך משיגים כזו איכות? נתחיל מזה שטלוויזיות – LG SIGNATURE OLED  (דגם 6G) ו טלוויזיית ה- E6 OLED מעוצבות בשיטת "תמונה על גבי זכוכית", שכולל גם מסך דקיק וגם פאנל שקוף למחצה מאחור, וכל החיווטים, כולל הסאונד נמצאים בתוך המעמד, שהוא עצמו מתקפל כך שאפשר להעמיד את הטלוויזיה או לתלותה על הקיר, ממש כמו תמונה. ואיזו תמונה מרהיבה- כל כך מרהיבה שנאס"א בעצמם משתמשים בה כדי להציג את ערוץ הUHD שלהם כדי לשקף חוויה של שהייה בחלל. תחושת המציאות מדהימה, אפשר להרגיש ממש בתוך התמונה, ואוסף של טכנולוגיות נוסף גם מביא לנו טווח צבעים עצום בגודלו (מיליארד צבעים עשירים!)   כשכל פיקסל מואר באופן עצמאי , ויצירת תמונה ריאליסטית במיוחד – מכל זווית בחדר!.

. ואיך הסאונד? גם סדרת OLED TV 2016 של LG ,  וגם טלוויזיות הSuper UHD- כוללות מערכת סאונד עשירה של חברת הפרימיום harman/kardon..

ואיזה עוד הפתעות אנו מקבלים בטלוויזיות החדשות.? המון פטנטים שעושים לנו את החיים מאד נוחים- שלט חכם שמופעל בתנועת יד, חיפוש קולי בעברית, חיבור נוח וקל לטלפון הנייד בעזרת אפליקציה, כך שניתן לשלב בין שני המכשירים בקלות, אפשרויות זום מרהיבות, אפליקציית מוסיקה, צפייה בלוח הזמנים האישי, גישה מהירה לתכנים האחרונים בהם צופים, דף פתיחה עם כל המידע הנדרש כולל מזג אוויר למשל, צפייה בשני מסכים בו זמנית במסך מפוצל (כך שאפשר למשל לצפות בנחת בסרט בלי לדאוג שמא משחק הכדורגל כבר התחיל בערוץ אחר), דפדפן אינטרנט פתוח, חיבורי USB, גישה נוחה לתכני מוסיקה, סדרות ותוכניות (כמו מאקו TV , וואלה VOD, )ועוד .

אישית צפיתי במגוון תוכניות בטלוויזיות השונות- ראיתי תוכניות בישול שבהם כמעט היה ניתן לטעום את המנות דרך המסך, צפיתי בתוכנית טיולים שעוררה את העולם לחיים בצבעים שלא נראו קודם לכן, וכמובן נשארתי מהופנטת מול ערוץ החלל שמצידי אפשר היה להפעיל כל הזמן כרקע וכתמונה נעה על הקיר כקישוט נוסף על הצפייה, ממש כמו חלון לחלל.

וככה דובדבן בשביל הסיכום –

LG  היא היחידה בעולם שהצליחה להגיע לייצור מסחרי של טלוויזיות OLED, והטלוויזיה זכתה זו השנה השניה ברציפות בפרס החדשנות בתערוכת CES  היוקרתית בלאס ווגאס.

 

את טלוויזיות ושאר מוצרי LG Electronics בישראל מייבאים ומפיצים אנשי "קבוצת ח.י." בבלעדיות מלאה

את קטלוג הטלוויזיה השלם ניתן למצוא כאן.