STYLE ME – עשי אותי (יותר (יפה.

כשאנו באים לבחור משהו ללבוש, או לקנות פריט חדש, אנו צריכים להחליט בין משהו שאופנתי, משהו שנוח לנו, משהו שנראה טוב עלינו, משהו שבתקציב שלנו, ועם כל הפרמטרים האלה, קל מאד לקנות משהו שלא בדיוק יושב טוב, או שלא מוציא מאיתנו את המקסימום.

נוסף לזה, ככל שאנו מתבגרים (ומתבגרות), אנחנו נעשים מקובעים וכך מוצאים את עצמנו לובשים את אותם סגנונות במשך עשרים שנה, למרות שהגוף אולי השתנה, האופנה השתנתה, ואולי גם הטעם האישי אבל אנו חוששים לעשות שינוי כי בעצם – מה מתאים לי? מה לא מסתדר? איפה אפשר לשנות?

את גאלה רחמילביץ' אני מכירה זה זמן רב, (סיפרתי על סדנה שלה בקישור  – http://cafe.mouse.co.il/post/2495190/) – גאלה היא סטייליסטית וותיקה שעבדה בעבר גם בחו"ל, ועכשיו היא פה כדי לעזור לכולנו למצוא את הדרך הטובה ביותר להתלבש בהתאם לגוף שלנו ולטעם שלנו.

עכשיו נפתח "בית הספר הגבוה למקצועות הסטיילינג" בלב דיזנגוף סנטר, ואפשר לבחור מסלולים רבים ושונים בהתאם להעדפה- מיום של "מייקאובר" ועד מסלולים מקצועיים להפיכת הסטיילינג למקצוע, בהדרכת מיטב המורים. (כל הפרטים על המסלולים השונים בלינקים למטה).

בחרתי להשתתף בקורס STYLE ME, שמיועד לשיפור עצמי (אם כי בהחלט יעזור גם לשפר את השכנות, החברות, בנות ובני המשפחה וכדומה). הקורס כולל שישה מפגשים בני שלוש שעות כל אחד (בשעות הערב, מצוין לנשים עובדות) והמטרה היא ללמוד איך להראות הכי טוב שאפשר בקלות, באמצעות הכרת הגוף והבגדים שהולמים אותו, הבנת הקונספט של מה גורם לגוף לבלוט בנקודות מסוימות, איך מטשטשים ועוד.

בכל מפגש לומדים משהו אחר – גזרות, פרופורציות, סודות עולם ההלבשה התחתונה והצבעים, תכשיטים ואביזרים, טיפוח המראה הכללי – שיער, איפור, בניית מלתחה בלי לפשוט את הרגל ובסוף הדובדבן – יום מהפך כולל צילומים של "לפני ואחרי".

התכנסנו אמש למפגש הראשון, חבורת נשים מכל הגילאים ומכל הסיבות – היו שם נשים צעירות שעדיין לא התבייתו על הסגנון המתאים להן, נשים שעברו שינויים שונים בגופן- מלידות ועד השלת קילוגרמים, נשים שחשו שהשנים עוברות והן מקובעות על אותו סגנון, נשים שרצו לשנות משהו ולא ידעו בדיוק "מה לא בסדר" ונשים סקרניות כמוני שנורא אוהבות להתעסק עם  בגדים , אביזרים וכל מני פינוקים כאלה (אבל בתכלס לובשות רק שחור תשעים אחוז מהזמן).

בשלוש השעות הבאות לא האמנתי את כמות החומר שהספקנו – התחלנו בבסיס- מה אנחנו? איזה פרופורציות יש לנו? (כי מילת המפתח היא "פרופורציות" – לא משנה איזה מידת בגד וכמה קילוגרמים או סנטימטרים, מה שמשנה הוא היחס בין חלק הגוף העליון לתחתון וכמה זוויתי או מעוגל הוא).

למדנו איך מאפיינים את הגוף, איך מודדים את הפרופורציות השונות, ומה האורך האופטימלי לבגד כך שהוא לא יקצר חלקי גוף או יעבה חלקים אחרים, כשאנחנו לא רוצים את זה.

עברנו על סוגי גזרות שונות לבגדים שונים – חולצות, מכנסים, מעילים, שמלות וחצאיות, ואיך כל גזרה משפיעה על הגוף של הלובשת, מה שמאפשר ללובשת להחליט האם היא מעוניינת בהשפעה הזו (למשל בגד שמאריך את הרגליים למישהי עם רגליים קצרות) או לא (כמו בגד שמבליט חזה גדול מאד ממילא).

שמחתי לגלות שחלק מהבגדים שלי דווקא מתאים להגדרות הגוף שלי, והופתעתי לגלות שיש עוד הבטים רבים של הבגד שבכלל לא שמתי לב אליהם, שמשפיעים על ההופעה.

אני כבר מחכה למפגשים הבאים, כדי לא להמשיך להתלבט מול הארון כל יום, מה ללבוש היום?

דף הפייסבוק של גאלה רחמילביץ' – https://www.facebook.com/pages/GALASTYLE/90510521236

אתר הבית – http://www.galastyle.co.il/

(ושווה לבדוק במיוחד עכשיו את קורס הסטיילינג והאופנה לנערות בחופשת הסוכות!).