אלפא רומיאו STELVIO – להפוך נהיגה לחוויה

לפני ימים אחדים הושק בהרצליה פיתוח מתחם משולב חדש של מותגי אלפא רומיאו וג'יפ מקבוצת סמל"ת. . בתוך המתחם המרווח יושבות להן היפיפיות של ג'יפ ואלפא רומיאו ורק מחכות ליד האוהבת של הנהג והנהגת שמחפשים את החוויה המושלמת.

ובתוך הרקע המרהיב הזה ניצבת הכוכבת החדשה- אלפא רומיאו STELVIO שקרויה על שם מעבר הרים מיתולוגי בין שוויץ לאיטליה, שכולל לא פחות מ75 פיתולים, שהם הכביש האידאלי בשביל אלפא רומיאו. אחרי מאה שנות הסטוריה, מגיע הרכב החדש – רכב פנאי פרימיום ספורטיבי ויפיפה.

הרעיון המוביל את אלפא רומיאו הוא העיקרון שמה שחשוב הוא תחושת הנהיגה. את התחושה הזו משיגים על ידי מספר מרכיבים – עיצוב הרמוני עם חלק קדמי אווירודינמי כולל הגריל שהוא סימן ההכר של האלפא, החלל הפנימי המרווח שמשדר יוקרה, מושב נהג מוגבה (מצויין לנשים שנמוכות יותר, או למבוגרים יותר שצריכים את הנוחות בכניסה וביציאה מהרכב), והרבה תאי איכסון, שפותרים את המראה המבולגן של מכונית ממוצעת.

ואם כבר חלל, אי אפשר להתעלם מתא המטען, שלא משנה מה גודלו, אנו תמיד נוטים למלא אותו יותר מדי. ב"STELVIO" יש תא מטען ענק של 499 ליטר איכסון, והגדלה באמצעות קיפול שני המושבים האחוריים.

מבחינת המכניקה ואחיזת הכביש- הרכב בעל משקל נמוך ככל האפשר, ויש לו מנועי טורבו בנזין בנפח 2 ליטר עם הזרקה ישירה ומערכת הנעה כפולה. תיבת ההילוכים כוללת שמונה יחסי העברה כך שגם אפשר להתאים לתנאי השטח וגם לחסוך בדלק.

כוחות סוס? בתוך המנוע דוהרים להם 510 סוסים יפי רעמה וחדי פרסה שרק מחכים לזנק.  מערכות משוכללות הופכות את הרכב למתאים לכל סוג שטח- כבישים מפותלים או נהיגה ספורטיבית, הכל שם, ביחד עם נהיגת עיר רגועה.

אחד הגורמים המכריעים בבחירת רכב הוא מידת הבטיחות שלו, וה"סטלביו" כוללת מערכות רבות שתפקידן לשמור על הנהג והנוסעים- מערכת בלמים משולבת, מערכת התראה מפני התנגשות עם פונקציית עצירת חירום אוטונומית, זיהוי הולכי רגל, התראה על סטייה מנתיב הנסיעה ועוד.

קלות ההפעלה היא שם המשחק, וקל מאד לעבור ממצב למצב כדי להתאים לתנאי השטח. קיימים שלושה מצבי נסיעה- "דינמי" (D)- כשרוצים ביצועים ספורטיביים כדי לקבל את ההתרגשות של רכבי אלפא, "נטורל" (N)- לנסיעה בעיר ולכבישים מהירים, ו"אדוונסט אפישנסי" (A) – לחיסכון בדלק ומזעור הפגיעה בסביבה.

(קרדיט לתמונות- אלפא רומיאו)

ומה בשביל הפינוק? ריפוד איטלקי משובח, חלקי עץ, מערכת מוסיקה עם עשרה רמקולים איכותיים, מערכת מולטימדיה , גלגלי מגנזיום ועוד הרבה פינוקים שנשמעים מצויין כשמזנקים מאפס למאה ב5.7 שניות.

עוד על היפיופה הזו ניתן לקרוא כאן, ולראות כאן.