מוזיאון האשליות תל אביב- לא להאמין למראה עיניים!

1

ממופעי קסמים שבהם אנו מתפעלים מאישה חתוכה לשניים, דרך ציורים המסתירים בתוכם תמונה נסתרת ועד לתעלולי מצלמה, אשליות הן חוויה מצחיקה ומרתקת שכיף לראות ועוד יותר כיף להיות בה.

מוזיאון האשליות קיים בערים רבות בעולם כמו ניו יורק, פריז, בודפשט, שיקאגו, שנחאי, דובאי ועוד ומושך אליו המוני מבקרים היוצאים עם חיוך על הפנים ותמונות מרתקות ברשתות החברתיות.

"איך עשית את זה?" עולה השאלה למראה ילד מצולם כשהוא מטפס על קיר בניין גורד שחקים, או ילדה שעושה עמידת ראש על תקרה של חדר, והתשובה היא החדרים השונים ב" מוזיאון האשליות" המאפשרים ליצור תמונות בלתי אפשריות.

בלב נמל תל אביב ממוקם הסניף הישראלי של "מוזיאון האשליות" והוא מצוין לחופשת הקיץ (ובעצם לכל השנה) לחוויה משפחתית לכל הגילאים. בכל פינה אשלייה אחרת שמומלץ להצטלם בה ובזכות קביעת שעות הגעה מראש והקפדה עליהן, המקום אינו צפוף כך שלא צריך לחכות לכל אחת מהאשליות השונות.

2

(בתמונה למעלה- האשלייה והסוד מאחוריה)

בין החדרים מסתובבים מדריכים מטעם המקום שרשמית התפקיד שלהם להסביר כיצד פועלת כל אשליה אבל בפועל הם מנודבים שוב ושוב לצלם במכשירי הסלולר של המבקרים ועושים זאת בחיוך ומהזוויות האופטימליות לתמונה המושלמת.

השעשוע שבמקום גורם לכך שלא רק הילדים אלא גם המבוגרים מוצאים את עצמם משתרעים על הרצפה או נעמדים בפוזות שונות. כך נהגו למשל מפורסמים כמו אירה דולפין, קובי מיימון, שף ישראל אהרוני, "הצל" ועוד רבים וטובים שהגיעו להשקת עונת הקיץ של המוזיאון.

3

בין לבין המבקרים גם לומדים לא להאמין לכל מה שהם רואים, ומה  ההסבר המדעי שעומד מאחורי כל אשלייה ואשלייה ואיך אפשר למשל להעביר מקל ישר בתוך חור מתפתל, מה קורה כשבוהים בספירלה מסתובבת והאם מצליחים לעמוד ישר כשיש אורות צבעוניים שנעים מסביב? (התשובה היא בדרך כלל לא…).

בלי לעשות יותר מדי ספויילרים- בין האשליות האהובות במיוחד יש כמובן את "טיפוס על רב קומות" שבו אפשר לאמץ את הספיידרמן שבתוכינו, כיסא שמקטין את היושב עליו (וכך למשל הקומיקאי קובי מיימון שהגיע למקום עם ילדיו הפך לזעיר מאד ברגע), עמידה בסגנון מייקל ג'קסון בחדר נטוי, קפיצה לתוך באר אינסופית ותמונה בה באופן הכי מילולי אפשר "לאכול" אחד את השני.

4

(בתמונות למעלה-  אירה דולפין וקובי מיימון נהנים עם בני משפחותיהם)

 

לאורך הקירות בין החדרים ישנן עוד אשליות אופטיות רבות ומעניינות.

כתובת המוזיאון: מבנה 26 צפון הנמל, רחוב יקותיאלי 6 תל אביב

שעות הפעילות:

ימים א-ה – 9.00-19.00

שישי וערבי חג- 9.00-16.00

שבתות וחגים- 9.00-21.00

יש לתאם שעת הגעה. כניסה אחרונה תתאפשר שעה לפני הסגירה.

המוזיאון מתאים לילדים החל מגיל 6 ומעלה. (וכמובן גם למבוגרים)