מטרנה GOLD- החופש לבחור

באחד הפרקים של הסידרה המיתולוגית "רמזור", אמיר (אדיר מילר) ואשתו טלי (ליאת הר לב) מצפים לילד, והחברים של אמיר מייעצים לו "תעודד אותה להניק". לא שהם דואגים לבריאותו של התינוק, כמו שהם דואגים לאינטרס של החבר שלהם לישון טוב ולקבל "פטור" על קימות בלילה והשארות עם הילד, כי אחרי הכל "רק אישה יכולה להניק". אין חולק שחלב אם נותן יתרונות בריאותיים לתינוק (וגם חוסך הרבה כסף) אבל המחיר שמשלמת אם מניקה הוא לא פשוט- מעבר לנשים שלא מתחברות פיזית להנקה וכואב להן, דרך הצורך להיות צמודה לתינוק ולהיות האחראית הבלעדית עליו כי "רק לך יש ציצים", ועד יצירת הרגל שהיא זו שאחראית על התינוק בכל הבט. נכון שאפשר לשאוב אבל גם זה לא אקט שמתאים לכל אישה.

אני מאמינה שתינוק מאושר הוא בן לאמא מאושרת ולכן כבר לפני כשלושים שנה, כשנולד בני, ידעתי שאני מעדיפה תחליף חלב, שבעזרתו גם בן הזוג, אבי הילד, יוכל לחלוק בטיפול בכל ההיבטים, ויאפשר לי את החופש לעשות גם דברים שאינם קשורים לתינוק כמו לצאת בלעדיו בלי לחץ לחזור, לישון ולממש את עצמי בדיוק כמו שגברים עושים בלי הנד עפעף.

למעשה תחליף חלב נתן לי , ולנשים בכלל, את החופש בדיוק כמו שהגלולה נתנה לנשים את הזכות להחליט אם הן רוצות להיות בהריון או לא.

המוצר הראשון שבו דבקתי מאז היה "מטרנה", כשבאותה תקופה , תחילת שנות התשעים של המאה שעברה, לא היו סוגים שונים, ולמעשה אפילו לא היה מיקרוגל, ולכן הדרך להאכלת הילד עברה בשורה של בקבוקים במקרר, שהושמו בסיר מתכת והוצפו מסביב במים מהקומקום החשמלי הרותח, שחיממו את הבקבוק.

מאז זרמו הרבה תחליפי חלב בבקבוקים והוצגו חידושים ועוד חידושים כשהמטרה היא להיות "הכי קרוב לאמא" – ההרכב הקרוב ביותר לחלב אם, שיזין את התינוק בצורה האופטימלית.

והשבוע הושק החידוש האחרון בתזונת התינוקות- "מטרנה GOLD" – תחליף חלב שמכיל את המרכיב הייחודי HM-O, מרכיב שהוא השלישי בגודלו בהרכב חלב אם, אחרי לקטוז ושומנים. תפקידו של הרכיב משמעותי מאד בחיסון, הפחתת זיהומים ועידוד חיידקים פרוביוטיים במעיים של התינוק. הרכיב כל כך משמעותי שהוא זכה לכינוי "רכיב הזהב הסודי של אמא".

איך הרכיב עובד?

בצבא הכל אולי מחולק לשלושה חלקים, אבל ה HM-Oפועל דווקא מארבע חזיתות – האפקט הראשון הוא ה"פרה ביוטי"- עידוד חיידקים פרוביוטיים טובים שמסייעים בהבשלת המעיים והתפתחות מערכת החיסון (ועל הדרך משפרים את מצב הגזים של התינוק שיכולים לגרום לכאב רב ולבכי גדול), האפקט השני – אפקט המלכודת בכך שהוא נצמד לחיידקים מחוללי מחלות ומונע כניסה למערכת העיכול ומשם לזיהומים, האפקט השלישי הוא "המחסום"- קו הגנה נוסף שמחזק את פני המעי כך שהוא עמיד יותר לכניסת חיידקים מזיקים, ו"הוויסות"- האפקט הרביעי והאחרון, על ידי השפעה על הרכב התאים האחראים על מערכת החיסון.

תחליפי חלב אם עם HM-O אושרו על ידי הFDA- רשות הבריאות האמריקאית, והEFSA- הרשות האירופאית ועכשיו גם בישראל.

הצלחת הנוסחה הושגה על ידי החיבור של מטרנה עם מחלקת המחקר של נסטלה, היא חברת האם שמובילה את שוק מזון התינוקות בעולם.

קצת על "מטרנה"- תחליפי החלב של "מטרנה" מלווים אותנו משנת 1982, כשלפני כן לא היו פתרונות לתינוקות שלא ינקו, מלבד חלב פרה שלא היה מתאים לצרכים של התינוק האנושי. לאורך השנים ב"מטרנה" שיכללו את הנוסחה וכל פעם התקרבו יותר להרכב חלב האם האנושי, עם תוספות כמו LC PUFA, טאפלמיטט, פרוביוטיקה,  וסיבים פרה ביוטיים מסוג GOS, ועכשיו עם HM-O.

ומה אין במוצרי "מטרנה"? החברה היא היחידה שמציגה תחליפי חלב חלביים ללא תוספות של סוכר לבן וחומרי ריח בכל השלבים.

ל"מטרנה" יש גם קבוצות ווטסאפ וצוות יועצות שיכולות לתת מענה להורים בתחומי תזונת הילדים והשינה.

בעזרת "מטרנה" לכל אישה יש את הזכות להחליט באמת אם היא מעוניינת להניק או לא, ובמידה ולא, לדעת שיש פתרון מצוין שיאפשר תזונה איכותית לתינוק במקביל לחלוקה שוויונית יותר בין ההורים, כמו גם לזוגות חד מיניים גברים.

מטרנה GOLD – מהשבוע זמינה על המדפים.

כל מוצרי "מטרנה" הם כשרים, כולל מוצרים מיוחדים לפסח.

סדרת תחליפי החלב מטרנה מהדרין מיוצרת בישראל על בסיס חלב ישראל ובכשרות המהודרת של בד"צ העדה החרדית ירושלים.