"סיגלריה" – מדברת אלינו בפרחים

א

"דבר אלי בפרחים אהובי"  משפט מתוך שיר ידוע שמתמצת את עולם הפרחים- הם מעבירים מסר, הם שפה. זהו השיעור הראשון שלמדנו בסדנת שזירת פרחים אצל סיגל שוורץ, בעלת "סיגלריה" – מקום קסום של פרחים ועיצובים לכל מטרה. וורדים אדומים מוגשים לאהובה, פרחים לבנים לבוס, סוגי פרחים המתאימים לסבא וסבתא, וסוגי פרחים המתאימים לאירועים פורמליים, ואיך נקבל את השבת  אם לא בזר פרחים חגיגי?

בלב מודיעין הגשימה סיגל את חלומה ופתחה את "סיגלריה"  יחד עם בנה ניצן,, מקום לחלומות פרחוניים- עיצובים, זרים, מתנות מפנקות וסדנאות ייחודיות, הכל כדי לתת לנו פסק זמן צבעוני ומעלה חיוך.

ב

כשנכנסים ל"סיגלריה" קשה לדעת לאן להסתכל קודם, סיגל לוקחת חפצי יומיום כמו רהיטים ישנים, מראות, כלים ואביזרים והופכת אותם לגן קסום ורומנטי. ב"סיגלריה" ניתן למצוא מעבר לסידורי הפרחים המתאימים לכל חלום ולכל אירוע, גם מארזי פרחים עם שוקולד בלגי משובח ויינות תוצרת הארץ, עציצים פורחים, תכשיטי פרחים, מתנות לעיצוב הבית והגינה והרבה הרבה אהבה.

סידורי הפרחים מגיעים בכלים מיוחדים לפי בחירה וטעם כך שהם נשארים כמזכרת של אהבה גדולה.

ניתן גם להזמין עיצובי פרחים לאירועים כשהמוטו הוא "אתם חולמים, אנחנו מעצבים" תוך הקשבה ומקצוענות רבה.

זכיתי להשתתף בסדנת שזירת פרחים שהתגלתה כהרבה יותר מאשר שמה, ובעצם הפכה למסיבה צבעונית וחייכנית כשבלי משים גם קולטים הרבה ידע שימושי.

התחלנו בהכרות ונשנושים, כשכל אחת מהמשתתפות (כן, היינו כולנו נשים, מה שיצר ערב בנות בגילאים שונים ורעיון מצוין למשל למסיבת רווקות) משתפת מהם פרחים עבורה. לאחר מכן ניגשנו לעבודה.

ג

(בתמונות למעלה- בלוגרית בעבודה.)

קיבלנו מעין אדנית עץ והמשימה הראשונה היתה לכתוב עליה מילה משמעותית לגבינו. שבלונות, צבע וחיש מהר כל אחת מצאה את המילה שלה. (אני הלכתי על שילוב השם המקורי שלי עם אווירת המקום).

לאחר מכן הנחנו את הספוג (שהושרה במים עם טיפה אקונומיקה, טיפ להארכת חיי פרחים) והתחלנו לסדר.

סיגל בחרה בכל פעם בצמח אחר, בהתחלה הירוקים שמהווים את המסגרת ואחר כך את התוכן של הסידור, הסבירה על כל צמח וצמח והנחתה כיצד הנעיצה האופטימלית שלו בתוך הסידור (ולא לשכוח לקטום את הקצה בצורה אלכסונית לספיגת מים מושלמת).

עברנו מעלים לפרחים מכל הצבעים והוספנו את הטאצ' האישי לפי טעמנו.

בין לבין נמזג יין ונושנשו שוקולדים איכותיים ולאחר כשלוש שעות לפני כל אחת מהמשתתפות ניצב סידור פרחים מרהיב מעשה ידיה להתפאר. כדי להשלים את החוויה סיגל נתנה גם טיפים לאירוח באפס מאמץ- בשימוש באביזרים וחפצים שנמצאים בכל בית ויוצרים את אפקט ה"וואו" כשמגיעים אורחים לא צפויים.

ד

עוד קצת צילומי מזכרת כי חייבים להנציח את כל היופי הזה, והגיע הזמן להפרד.

בדרך שמענו על הערך המוסף של המקום- הפרחים נקנים ממגדלים בעוטף עזה לתמיכה בהם, והפרחים הנותרים בסוף יום שישי נתרמים למען קשישים. עוד יותר יופי.

יצאנו לדרכינו עם סידור מקסים בידיים (וטיפים כיצד לדאוג שנוכל להינות ממנו כמה שיותר זמן) והמון רעיונות לעיצובים בעזרת שפע הידע שרכשנו בסדנה.

ה

להרשמה לסדנה , או הזמנת זרים, סידורים, עיצובי אירועים ומתנות- "סיגלריה" – דם המכבים 38 מודיעין, טלפון: 050-9714114 ניצן| 052-9203987 סיגל  וכמובן דף הפייסבוק.