"סיטי ווש אקספרס"- להחזיר עטרה (של הרכב) ליושנה.

1וואש

מכונית היא הרבה יותר מכלי רכב שמסיע אותנו מנקודה א' לנקודה ב'. המכונית שלנו היא הרבה פעמים שלוחה של עצמנו, של הבית שלנו ושל החיים שלנו – האם אנחנו אנשים שאוהבים להיות במרכז העניינים או שאנחנו רגועים יותר ומעדיפים נוחות? האם אנחנו חובבי מהירות או מקפידים על בטיחות? האם הרכב משמש לטיולים או הסעת הילדים לחוגים?

כשהרכב חדש, בעיקר אם קנינו אותו ישירות מהיצרן, אנחנו נוטים להתייחס אליו כאל תינוק, להלחץ מכל שריטה ובעיקר לדאוג לנקיונו ולמראה החיצוני שלו כדי שייראה מושלם. במשך הזמן העצלות גוברת עלינו ורק המחשבה של "מה עכשיו אני אדע עד לשטיפת רכב, אבזבז שם מלא זמן וכסף? כשאני יכול לשטוף לבד" כשבעצם יודעים שה"לשטוף לבד" לא ממש יגיע בקרוב כי זו טירחה גדולה מדי, וכך נוצר קו שמתחיל ב"יפיופה שלי!" ונגמר ב"אני כבר אחכה לגשם"(באוגוסט).

2וואש

"סיטי ווש אקספרס" עושה לנו מהפכה בתחום נקיון הרכבים. ראשית- הנקודה שבדרך כלל הכי משמעותית לנו, המחיר. בדרך כלל שטיפה אחת חיצונית עולה בין עשרים לשלושים שקלים לשטיפה אחת. ב"סיטי ווש אקספרס" ניתן לעשות מנוי חודשי במחיר 45 שקלים ללא הגבלה, כלומר אפשר להגיע כמה שרוצים במתכונת "שטוף כפי יכולתך". יותר מכך- המנוי תופס לכל הסניפים כך שבכל מקום שבו נהיה בארץ, נוכל להכנס ולשטוף חופשי בכל אחד מהסניפים.

בנוסף, בניגוד למכוני שטיפה ממוצעים שמסיימים את עבודתם בשעות אחר הצהרים המאוחרות, ובחורף אף מוקדם יותר, ואינם מאפשרים הגעה למי שעובד משרה מלאה למשל, שעות הפתיחה של "סיטי ווש אקספרס" הן משמונה בבוקר עד תשע בערב (!) כך שאפשר להגיע בנוחות, כולל לשטוף את האוטו בדרך לדייט או לאירוע למשל.

3וואש

הסוד הוא הטכנולוגייה היחודית שבה המכונית נשטפת ללא מגע יד אדם, הכל אוטומטי.

כל מה שצריך הוא להירשם הרשמה קלה באתר, ולהגיע.

בכניסה מספר הרכב מזוהה על ידי מצלמה, איש שירות מכוון את המכונית למנהרת השטיפה שם ממתינות מכונות שטיפה חדישות במיוחד הנעזרות בג'ילדות ייחודיות, וביחד עם זרנוקי מים בלחץ גבוה, כל הסיפור לוקח שלוש דקות ואז מגיעים לעמדות שאיבת אבק בשירות עצמי ללא הגבלת זמן, (מישהו אמר נקיון פסח?). אם רוצים שירותי ניקוי נוספים ניתן לרכוש אותם בנפרד.

4וואש

הפעולה המהירה גורמת לכך שאין תורים גם בתקופות עמוסות כמו אחרי סופות חול או ערבי חג.

החלטתי לבחון בעצמי את השיטה בשעה הכי עמוסה בדרך כלל- שישי בצהרים. פרישת הסניפים רחבה כך שממש דקה מהבית שלי היה סניף.

כבר בכניסה למסלול השטיפה כוונתי על ידי איש צוות והמצלמה זיהתה את הרכב ואף בירכה אותי אישית…. . השטיפה היתה מהירה ביותר ואחריה הגיע סמי, איש הצוות האדיב שכיוון את המכונית לעמדת שאיבת אבק והסביר צעד צעד איך מתנהל הנקיון. בפעם הראשונה יש שירות בונוס של ניגוב יסודי בג'ילדות נפרדות לחלקי המתכת ולחלונות, ואף חומר מיוחד לצמיגים.

5וואש

סמי הראה לי איך עוברים בשאר התחנות- קלות שטיפת השטיחונים למי שרוצה, ושאיבת אבק קלה (והטיפ שלו- במקום להעביר את צינור השואב דרך האוטו כדי להגיע לצד השני, עדיף לתת לו תנופה דרך תחתית הרכב וכך לא מלכלכים מה שהרגע ניקינו).

כאמור מהירות השטיפה גורמת לכך שאין תור, גם לא בימים עמוסים- הגעתי, שטפתי, יצאתי.

6וואש

כיום מפעילה "סיטי וואש אקספרס" עשרה סניפים ברחבי הארץ- בפתח תקווה, רמת גן, נמל התעופה בן גוריון (2 סניפים), בית דגן ומודיעין ( 2 סניפים), באר יעקב ירושלים  וכרמיאל, ועד סוף 2021 מתוכננים כ15 סניפים בפרישה ארצית. עוד ספויילר להמשך- בקרוב תגיע מכונה ראשונה מסוגה במכוני השטיפה בישראל – מכונת אוסמוזה הפוכה המונעת הצטברות אבנית על רכב ולסיום הפינוק, החברה נמצאת בתהליך התקנה של קווי שטיפה מייבשים המבוססים על מברשות קטיפה למכונית שלא יתחשק לה לצאת משם.

לפרטים והרשמה- באתר.