קיץ לוהט ב"ספר לכל".

הכיף הכי גדול , כשיש זמן, נניח כשרובצים על שפת הבריכה, הוא ספר מפנק, שסוחף אותך למקומות אחרים, לפנטזיות או למציאויות אחרות.

שני ספרים כאלה נחתו על שולחני, או ליתר דיוק, סמוך לכיסא השיזוף שלי.

הראשון – "משוחררת" מאת מירב אשכנזי. סיפור החיים של מירב מרתק לא פחות מעלילת הספר – הכותבת היתה נשואה לגבר מכה ומעוכבת גט, ושיקמה את חייה, כשמקביל גילתה את כשרון הכתיבה שלה.

הסיפור ב"משוחררת" קיבל את השראתו מסיפורים רבים ששמעה בעבודתה כקוסמטיקאית, מקום עבודה שידוע בכך שנשים פותחות את סגור ליבן ומדברות באופן חופשי, הרבה פעמים על מין ומיניות.

העלילה עוסקת בנטע , אישה שהדימוי העצמי שלה בקרשים בעקבות משבר בנישואיה אחרי שגילתה את בגידתו של בעלה. לעומתה, לברק – האיש שנכנס לחייה יש טונות של ביטחון עצמי וכריזמה, והוא מושך אותה למערכת יחסים סוערת, מינית וייצרית, שבה היא אמנם מספקת את בטחונה כאישה, אבל מצד שני צריכה להתמודד עם דרישות ספציפיות ולא קלות של ברק.

קשה להתמודד עם פחדים, טראומות עבר, ומצבים לא מוכרים, והספר נע בין תיאורים אירוטיים חושניים, לבין מה שמתרחש מסביב- במציאות ובנפש של הגיבורה, כשהספר כתוב בגוף ראשון ויוצר הזדהות.

הספר השני – "סודות מחדר המיטות" מאת רבקה קייד, גם הוא בגוף ראשון, אלא שהפעם מדובר בגופה של צעירה שנסיבות החיים הביאו אותה למקצוע העתיק בעולם, וכך מבת למשפחה אדוקה שהקפידה על ביקורים בכנסייה, היא הופכת לנערת ליווי, כדי להרוויח את הכסף הנדרש לה לנצח במאבק משפטי על ביתה היחידה.

הספר לוקח אותנו אל מאחורי הקלעים של ה"מכונים" היוקרתיים ביותר, שבהן עובדות הנערות היפות והאיכותיות ביותר , כשהלקוחות הם מליונרים,, מנהלים בכירים, בני מלוכה ועוד.

אלא שהסיפור לא נגמר כאן, וטוויסט נוסף לעלילה – כשהשתלשלות ענינים מביאה אותה להפוך לסוכנת סמויה, בשירות התובע המחוזי של מנהטן, בזמן חקירת בתי הבושת בניו יורק. הסיפור מבוסס על המציאות

קל לנו לחשוב על "נערת ליווי" באופן הכללי והקבוצתי של הענין, קשה לנו לחשוב על איך החיים באמת, הסיכונים, הפחדים, וגם הפיתויים . באמצעות הספר אנו מקבלים מבט על המציאות היומיומית של נערה כזו, ועל ההפתעות שהחיים מזמנים.