"שושנה וראובן" – הלב התימני של בני ברק.

1

(בתמונה למעלה- עמית נחום)

רחוב ברוך הירש בבני ברק הוא הגבול עם רמת גן. רק לחצות את הכביש ועוברים עיר. בצד ה"בני ברקי" של הרחוב נמצאת מסעדת "שושנה וראובן" שמוסיפה את תימן למשוואה (הטעימה!).

הכל התחיל בשושנה וראובן שעלו מתימן לפני שישים שנה ופתחו מסעדה תימנית בשכונת התקווה. על פרימוסים ופתיליות התבשלו מיטב המעדנים שמשכו אורחים מקרוב ומרחוק.

בין הסועדים הסתובב ילד, הנכד עמית, שהתאהב במטבח של סבתו ולמד את סודותיו.

נקפוץ שישים שנה קדימה , ו"שושנה וראובן" גירסת הנכד חוגגת יום הולדת שישי בניחוחות וטעמים המפנקים את כל יושבי המגדלים בסביבה לארוחת צהרים בטעמים ביתיים ועשירים.

על הקירות תמונות משפחתיות מחממות לב כולל כמובן שושנה וראובן עצמם, מכניסים את המבקרים מיידית לאווירה ביתית חמה.

5

על גריל פחמים מעצי הדרים מונחים שיפודי בקר ועוף מבשר טרי בלבד, באיכות הגבוהה ביותר, המוגשים לצד תבשילים מסורתיים מחממי לב.

בהכנת שיפודים יש את הרגע ההוא, המושלם, שמבדיל בין עסיסיות לבין יובש, וב"שושנה וראובן"  מקפידים במיוחד והתוצאה היא קבב עשוי במדויק, עסיסי ונימוח, כשהתיבול הסודי שלו מקשט אותו בלי להאפיל על טעמי הבשר המשובח, והעוף כל כך מלא מיצים שכל נגיסה ממלאת את הפה בעונג צרוף.

2

לרגע מתחשק לחפש עבודה במגדלים הסמוכים רק בשביל הפסקת צהרים כזו. (אבל אז נזכרים שבעצם אפשר להגיע ולהינות מהארוחה  גם בלי לעבוד בסביבה!)

המבחר הוא ענק וחוץ מהשיפודים יש כאמור גם מנות תבשיל רבות, סלטים, תוספות ומיני בשר שונים.

המסעדה פתוחה בין השעות אחת עשרה בבוקר לחמש אחרי הצהרים כך שמי שכבר תופס רעב בשעה מוקדמת מוזמן באהבה.

3

במיוחד לסועדים יש הצעות של מנות עסקיות בפיתה, באגט, לאפה או צלחת – כמו מנה עיקרית, תוספות, סלטים ושתייה בקומבינציות שונות, וגם שפע מנות לצמחונים.

כל המנות הן תוצרת המקום והן מוכנות יום יום ומשתנות בהתאם למה שבושל באותו היום (וכדאי לבוא מוקדם לפני שנגמר…)

ממטעמי "שושנה וראובן" ניתן להינות גם באירועים, כשהמסעדה פשוט מגיעה עם כל הציוד והמצרכים למשל לאירועי חברה או אירועים פרטיים ובונה תפריט לפי טעמו של בעל האירוע, לפינוק מקסימלי של האורחים.

4

"שושנה וראובן" – ברוך הירש 14 בני ברק (מול קניון איילון)

שעות פתיחה:

ימי א-ה 11.00 – 17.00

שישי ושבת סגור

כשרות: רבנות בני ברק

לפרטים ולהזמנת אירועים – 054-3548080 או בדף הפייסבוק.