שמרית- בצק מצונן, כי חבל על הזמן.

1

 

אני מודה, אני הבן אדם הכי לא ספונטני בעולם. כל דבר אצלי דורש הכנות ותוכניות, כולל תוכניות גיבוי. אין מצב של "בא לך ניסע עכשיו לאילת"? כי לא עשיתי סקרי שווקים, אטרקציות, תיאומים בעבודה, אתם מכירים את הקטע…

אבל יש תחום אחד שבו אני מאד ספונטנית – אם בא לי לאכול משהו, בא לי כאן ועכשיו, ולחכות לא בא בחשבון.

ואחד הדברים שבדרך כלל דורשים זמן המתנה הם בצקים. צריך להכין, להתפיח, לנקות את כל הבלגאן, למי יש זמן וכוח?

2

(בתמונות למעלה- המצרכים)

בצקים מוכנים כבר נמצאים בשוק, רק שהם בפריזר, מה שאומר שאם מתחשקת לי פיצה או מאפה עכשיו, אני צריכה להוציא מהפריזר ולשים בחוץ לפחות לכמה שעות עד שבכלל אפשר לגעת בבצק ולעשות איתו משהו. ומה יהיה בנתיים? בצק קפוא גם דורש תכנון מראש בנוסח "אם אני  רוצה מאפה בערב אני צריכה לזכור בבוקר להעביר מהפריזר למקרר כדי שיהיה מוכן".

3

לא עוד.

מעכשיו ניתן להחליט שמתחשקת לי פשטידה ותוך שעה היא כבר מוכנה. (ושעה וחמישה כבר נאכלת). איך מתרחש הקסם הזה?

בעזרת סדרת הבצקים המצוננים והמוכנים לאפייה של "שמרית" , שמחכים במקרר, לא דורשים הפשרה ואפילו מגיעים עם נייר אפייה קומפלט. רק להוציא מהמקרר, לפרוש, לשים איזה מילוי ותוספת שרוצים , ולהעביר לאפייה.

מה בסידרה?

בצק עלים מצונן ומרודד, היחיד בישראל ללא מרגרינה וחומרים משמרים וללא שומן מוקשה, מגיע מגולגל בנייר אפייה, מה שנותר הוא לפרוש על התבנית, להוסיף מליות מתוקות או מלוחות ולאפות.

בצק פילו מצונן ומרודד, גם הוא ללא חומרים משמרים ובעיקר לא מתייבש במהירות. 14 עלים מוכנים לשימוש וטריים, שמוציאים מהמקרר, פורשים, ממלאים במה שאוהבים – מתוק או מלוח, ואופים.

בצק פיצה מצונן ומרודד, כי כבר לא צריך לעשות "פיצה פיתה" ושאר אילתורים, יש בצק פיצה כמו שצריך, ללא חומרים משמרים, המגיע מגולגל בנייר אפייה, וגם כאן, מוציאים מהמקרר, פורשים, מוסיפים רוטב, גבינות ותוספות ואופים. ניתן להשתמש בבצק למאפים מלוחים אחרים כיד הדמיון.

בצק פריך מצונן ומרודד ללא חומרים משמרים, אידאלי לעוגיות ומאפים מתוקים. גם אותו פורשים, קורצים עוגיות או ממלאים במה שאוהבים ואופים.

4

בתמונות לאורך הפוסט הזה ניתן לראות מה אני בחרתי לעשות- פשטידת בטטות ורוזמרין. כל מה שעשיתי זה לחמם תנור, לפרוש את הבצק בתבנית, להניח עליו שכבות חופפות מעט של בטטות שבושלו קלות עם רוזמרין, לפזר גבינה, לשפוך מעל רוטב רואייל ולאפות.

5(הנה הכלה!!!)

שווה לשמור במקרר בצקים מסידרת המצוננים של "שמרית" כך שאם אורחים מפתיעים, או חוזרים הביתה רעבים ורוצים אוכל מהר, או אם הילדים רוצים להכין לעצמם משהו, הכל מוכן וזמין, נוח וטרי.

כשר פרווה בהשגחת בד"צ בית יוסף.

להשיג ברשתות השיווק ברחבי הארץ (בהן שופרסל, יוחננוף, יינות ביתן וחצי חינם ועוד) – במקרר ליד הפסטות (ולא במקפיא).