שנה חגיגית עם "יחיעם".

החופש הגדול בעיצומו, וקשה לחשוב על החגים , אבל האמת שהם ממש בפתח, בעוד כחודש כבר ראש השנה (ואם תשאלו את אמא שלי- ראש השנה מגיע מיד אחרי פסח, לפחות כשזה נוגע להתחשבנויות של מי מתארח ומי מארח, כיאה למשפחה פולנית קלאסית).

ארוחות החג נוטות להיות בשריות, ואין כמו הכבד לככב במנות הפתיחה (ומצידי גם בעיקריות ואין לי בעיה עם קינוח שמבוסס על החלק הזה ). "כבד קצוץ" על שלל צורותיו מהווה מעדן בפני עצמו, מרוח על קרקר או על לחם. (או בכפית ישר מהקופסה, שעונים על השיש במטבח, בעמידה כמובן, כשלעיתים אפילו לא סוגרים את דלת המקרר…).

השנה כל העסק יהיה קל בזכות "מעדני יחיעם" שמשיקים כבד קצוץ במתכון ביתי באריזת 140 גרם, – מוס כבד עוף קלאסי ומוס כבד עוף עם פטריות. הידע הוא צרפתי, הבית מזרח אירופאי. במנה יש 38% כבד עוף, בצל מטוגן ותבלינים.

כשקיבלתי את המוצר קודם בדקתי את האריזה, מכיוון שאפילו אני לא מסוגלת לחסל הכל בבת אחת (למרות שאני קרובה לזה…) ולכן צריך אריזה שתיסגר בנוחות, בלי לשבור ציפורניים ומצד שני שתיסגר היטב כדי שהסלט יישמר במיטבו. הקופסה אכן ענתה על כל הקריטריונים הללו (ואפשר להגיש ישירות ממנה, לחסוך שטיפה של כלי…).

כמו שאפשר לראות בתמונה, הפרזנטציה שלי לא משהו, אבל היי, היה טעים!. בתמונה רואים את אחת האפשרויות שאני אוהבת לממרח כבד, וזה עם ביצה קשה וטיפה מלח ופלפל עליה. אפשרות נוספת שאני אוהבת היא להניח את הממרח על פרוסות תפוח עץ חמצמץ.

כמובן שלא צריך לחכות לחגים, ואפשר לטרוף את המעדן בכל יום , ככריך או  כתוספת לארוחה.  במוצר אין מונוסודיום גלוטומט וגלוטן.

 

"יחיעם" ממוקמים בגליל המערבי וקיימים כבר כארבעים שנה של ייצור איכותי של מעדני בשר מעושן, נקניקים ונקניקיות לשוק המקומי והעולמי.

ההקפדה היא על חדשנות טכנולוגית ובקרת איכות ברמה הגבוהה ביותר, וכמובן מוצרים מ100% רכיבים טבעיים ללא חומרים משמרים ועוד.

הכשרות היא תחת השגחת רבנות מטה אשר והשגחת הרבנות הראשית בישראל וישנם גם מוצרים בכשרויות מהדרין שונות.