חמאה טבעונית "משומשו" – להרגיש כמו חמאה, להוסיף בריאות.

20210126_193415

יש שלוש סיבות שהמטבח הצרפתי כל כך מצליח והן – חמאה, חמאה וחמאה.

חמאה משדרגת כל מנה, ואפילו מעט ממנה הופך מנה פשוטה למעדן. הבעיה היא שחמאה היא חטא לא קטן, על כמות השומן האדירה שבה.

למי ששומר כשרות חמאה יכולה ליצור בעיה כשרוצים להגיש מנה בטעם חמאה לאחר ארוחה בשרית או לתת ארומה של חמאה למנה בשרית, וכמובן טבעונים שמאד אוהבים טעם של חמאה אך לא רוצים לצרוך שום דבר מהחי.

כאן מגיע החידוש של "משומשו" –  מותג גבינות טבעוניות שמשיק עכשיו ממרח טבעוני חדש ומהפכני שנעשה בעזרת פיתוח ראשון מסוגו – ממרח בטעם חמאה, מופחת שומן על בסיס שמן קוקוס.

רשימת היתרונות הבריאותיים ארוכה- החמאה הטבעונית עשויה מרכיבים צמחיים בלבד, ללא חלב, ללא כולסטרול, סויה או חומרים משמרים, רמת השומן בממרח הגבינה "משומשו"  הוא  כמחצית  מרמת השומן בממרחי חמאה וחמאה רגילה, יש בו כמות גבוה של סידן והוא ללא שומן טראנס וללא חשש מאלרגנים. התוצאה- מחצית מכמות הקלוריות בהשוואה לחמאה חלבית רגילה.

אני ניסיתי את ה"הארד קור" של הממרח, כלומר טעימה שלו נטו על לחם. בהמשך ניסיתי אותו כבסיס לטוסט.

20210126_193640

המסקנה שלי – זה לא שאפשר לטעות ולחשוב שמדובר בחמאה חלבית, אבל הטעם מתקרב מאד, בעיקר בהכנת טוסט. הממרח נמרח בקלות ואי אפשר היה להבחין שיש בו פחות שומן, מבחינת המרקם הוא היה דומה לכל ממרח חמאה אחר חלבי (לא לחמאה כגוש אלא לממרחי החמאה הקיימים בשוק).

גם כממרח נטו, בלי להשוות לחמאה, הוא מעשיר את הכריך ונוחות המריחה והצריכה, פלוס היתרונות הבריאותיים הופכים אותו לאופציה ראויה גם למי שאינו טבעוני או נמנע ממוצרי חלב.

"משומשו" ממליצים להשתמש בממרח לכריכים, טוסטים, כממרח בארוחות בוקר וערב וכמובן לבישול ואפייה למתכונים מלוחים או מתוקים.

ובונוס קטן- השומן שבממרח החמאה של "משומשו" מקורו בשמן קוקוס הנחשב לשומן בריא ואיכותי.

המוצר ללא תוספת סוכר ועם כמות פחמימות קטנה מאד (3.5 גרם ב100 גרם מוצר). כמות פחמימה זו גרמה לתשואות מהצד הקטוגני של המשפחה. מה עוד יש בחמאה הטבעונית?  הרבה סיבים תזונתייים והיא פטורה מהמדבקה האדומה המזהירה מפני נתרן בכמות גבוהה.

"ממרח בטעם חמאה על בסיס שמן קוקוס" הוא החבר החדש בסידרת הממרחים הטבעוניים בסגנון גבינות שמנת של "משומשו" לצד ממרח בטעם טבעי, ממרח עם זיתים וממרח עם שום שמיר על בסיס רכיבי קוקוס 9% שומן, וכן ממרח בסגנון קלאסי 25% שומן.

עוד במגוון של "משומשו" גם לאבנה טבעונית על בסיס רכיבי קוקוס 100% טבעונית, צהובות טבעוניות, מגורדת לפיצה ואפייה, מלוחה, מלוחה עם עשבי תיבול, פרמז'ן טבעוני ועוד.

כשר פרווה בהשגחת בד"צ העדה החרדית ירושלים, להשיג בחנויות הטבע וברשתות השיווק הנבחרות.