יום טוב עם "עוף טוב" – חדש בכריך!

 

3

המוצר הבשרי האהוב ביותר בישראל הוא העוף. הוא אהוב על כל הגילאים, מקבל הרבה דרכי הכנה וטעמים ומצוין גם בטמפרטורת החדר, מה שהופך אותו לאידאלי במקומות שבהם אין אפשרות לחמם.

בראשון לספטמבר חוזרים ילדי ישראל לבית הספר, וכשמגיע זמן ארוחת העשר הם שולפים את הכריך שהוכן להם באהבה.

השאלה מה יש בכריך היא שאלה חשובה, מכיוון שאנו שואפים שהארוחה של הילדים שלנו תהיה בריאה  ועשירה, ובמקביל שתהיה טעימה לו, כי אחרת נמצא אותה בסוף השנה בעמקי התיק, ומנסיון, כשזה קורה, זו לא חוויה מלבבת.

שניצל עוף הוא אחד הדברים שעונים על כל הקטגוריות הנדרשות מכריך – הוא טעים גם ללא חימום, ילדים מתים עליו, הוא בריא ומשביע ומהווה ארוחה שלמה שמחזיקה את הילד עד לבואו הביתה אחרי יום לימודים ארוך.

לקראת החזרה ללימודים והכריכים שיחזרו לככב בתפריט התלמידים, משיקה "עוף טוב" "שניצל עוף ביתי בטאצ' מתובל". השניצל עשוי מנתח עוף שלם שגדל ללא אנטיביוטיקה,ורכיביו 100% טבעיים ללא כל תוספות הורמונים.

(הפתעה בתיק האוכל -מה מסתתר?)

הבן שלי כבר גדול, ואני כבר לא צריכה להכין לו כריכים לבית הספר, ולכן כשקיבלתי את המוצר הכיף הגדול היה להתנסות בעצמי, שכן ברור שמה שלא היה טוב לי, לא הייתי נותנת לילדי.

את השניצל טעמתי בשתי דרכים, האחת בתוך הכריך הקלאסי יחד עם שפע ירקות לפי הטעם, ומריחה של מיונז כבסיס (אפשר גם קטשופ למי שאוהב) וכמובן לא לשכוח את המלפפון החמוץ.

הדרך השניה היתה בצורת סלט עלים גדול שאליו צירפתי את השניצל החם לאחר שחתכתי אותו לחתיכות קטנות, ערבבתי הכל והוספתי רוטב לסלט.

בשני המקרים קיבלתי ארוחה משביעה וטעימה, שהדגישה את איכותו של העוף ואת התיבול המיוחד שלו.

יש לציין, התיבול הוא עדין כך שהוא מתאים הן לילדים והן למבוגרים ומהווה חידוש מרענן ומעניין לתפריט.

כריך עם שניצל  "עוף טוב" מעולה כמובן לא רק לילדים אלא גם להורים שלוקחים אוכל לעבודה ולא רוצים להתפתות לרוגלעך המשרדיים. את כריך המבוגרים ניתן להכין גם מלחם מלא או כפרי או אפילו לחם קל.

השניצל החדש "בטאצ' מתובל" מצטרף לחבריו לסידרת המוצרים הביתיים של "עוף טוב" – "עדין כזה", "קריספי", "עם שומשום קופצני", "עם צ'יפס שמח" ו"חזה עוף בתיבול BBQ".

(סלט קרעי שניצל מתובל על עלי בייבי וגרגירי רימון, ברוטב שמן זית וחומץ פירות יער)

(וסוד קטן – לא צריך ללכת לבית הספר בשביל ליהנות מהשניצל, הוא נהדר בתוספת פירה או סלט לארוחת צהרים של ילדים ומבוגרים  כאחד!)

בקבוצת "עוף טוב" מפקחים בהקפדה על כל שלב בתהליך הייצור מתזונת העופות ואופן גידולם ועד לשניצל על הצלחת שלנו.

מעבר לעופות מייצרים ב"עוף טוב" גם מוצרי דג והודו לצד קציצות עוף, פסטרמות, נקניקיות ונקניקים וחלקי עוף טריים וקפואים.

ניתן להשיג בכל רשתות השיווק וחנויות המזון הגדולות. המוצר בכשרות אוירבך מהדרין.