לחם שיפון 100% מלא- כיכר של בריאות.

20200219_164142

כשחושבים "אוכל" חושבים דבר ראשון על לחם. הבסיס, המקור. "אין לו לחם לאכול" אומרים על אדם שאין לו דבר, אפילו הבסיסי. יש המנשקים חתיכת לחם שנפלה, יש כאלה שלא מעיזים לזרוק לחם גם אם הוא יבש, לחם הוא חיים.

לפני שנים היו רק שני סוגי לחם- לבן ושחור. היום יש שפע רב של לחמים, ממרכיבים שונים.

אחד המאפיינים שאנו מחפשים בלחם היום הוא הבריאות, ובחברת "ביכורים מזון ומאפה" משיקים לחם שהוא גם בריא וגם משביע וכמובן גם טעים.

מדובר בלחם העשוי מקמחים מלאים בלבד- 80% קמח שיפון מל, ו20% קמח חיטה מלא.  לזה הוסיפו  סובין גרוס גס וגרעיני חמניות ופשתן. צירוף המרכיבים הללו יוצר לחם המזכיר מעט עוגה, עם קראסט פריך.

ניסיתי את הלחם בכריך גבינה חם ובכריך פתוח עם סלמי וירקות. הלחם קיבל בכבוד את הממרחים והגבינה, ועם זאת שמר על צורתו כך שהאחיזה  נשמרה נקייה.

20200219_175146

בלחם אין תוספת סוכר אך הוא מרגיש מעט מתקתק והוא משביע לשעות ארוכות, מה שתורם לשמירה על הגיזרה.

תוך כדי אכילה התרשמתי משאר יתרונותיו הבריאותיים- קמח השיפון עשיר בסיבים תזונתיים, מינרלים כמו מגנזיום, זרחן, אשלגן, ועוד, וויטמינים רבים, וערכו  הגליקמי נמוך משל קמחים אחרים.

הלחם מיוצר ב"ביכורים מזון ומאפה" , המתמחים בלחמי בריאות והמייצרים מדי יום לחמים מיוחדים כמו לחמי פשתן, לחמי דגנים מלאים, חלות ועוגות ועומדים בכל תקני משרד הבריאות והתקנים העולמיים המחמירים.

20200219_175504

הלחם  הוא כשר בהשגחת העדה החרדית והרבנות  מעלה אדומים וניתן לרכישה ברשתות השיווק ובבתי הטבע ברחבי הארץ.