מגשימים חלומות ב"סטודיו יניב שפירא"

סקסולוגית, חשפן, שוקולד, והקיש הבלתי נמנע- מרכיבים סטנדרטיים של מסיבות רווקות למיניהן- BEEN THERE DONE THAT.  גם ערבי גיבוש למיניהם כבר התחילו לחזור על עצמם- כמה פעמים אפשר לנסות להמציא את הגלגל?

בסטודיו לצורפות של יניב שפירא מתגלה לעינינו עולם חדש של אפשרויות לכל אירוע, ולכל גיל – "מחמש עד שמונים וחמש" לפי הגדרת המקום. למה הכוונה? במפגש של כשעתיים וחצי, או בסטודיו לקבוצות קטנות או בכל מקום לקבוצות גדולות יותר, אפשר להתחיל מאפס ולסיים עם תכשיט מרהיב פרי יצירתנו האישית – שרשרת, טבעת או עגילים, מרהיבים וייחודיים רק לנו.

איך קורה כל זה? אם בסטודיו באווירה משפחתית, ואם בכל מקום שתבחרו- יניב וצוותו יגיעו עם כל הציוד כדי להגשים חלומות, כפי שהוא עושה שנים רבות.

קצת רקע-  הכל התחיל בהודו, כשיניב הכיר את אבן האלכסנדריט- אבן טבעית שמשנה את צבעה בהתאם לחום הגוף של העונד אותה. האבן הקסומה סללה את דרכו של יניב לחקור אבנים וללמוד צורפות עם צורפים מקומיים ולאחר מכן גם בבאלי, אינדונזיה, תאילנד ועוד. אחרי לימודים נוספים גם בארץ, וסיבובים בפסטיבלים שונים שבהם עסק בתכשיטים , אבני קריסטל, כסף , עור ועוד, החברים החלו לבקש טבעות אירוסים ונישואים . השלב הבא היה חנות מצליחה בדיזנגוף בתל אבי, ואחריה הסטודיו לצורפות ברחוב אילת 6 ביפו, שאליו הוזמנתי כדי להתנסות בסדנת מסיבת הרווקות.

בתחילה הסביר לנו יניב על עבודתו, על הקורסים הנערכים במקום (ויש פרטים בסוף הפוסט הזה) ועל העבודות שמוזמנות ממנו, כולל דברים מיוחדים כמו טבעות עם לוגו של עיסוק, תכשיטים שהם פיסול לכל דבר ועוד, כפי שאפשר לראות דוגמאות בתמונות.

אחר כך הגיע ההסבר על איך מתבצעת העבודה באירוע כמו שלנו. בתחילה בחרנו איזה סוג תכשיט אנו רוצות לעצב – שרשרת, טבעת או עגילים. אחר כך נתבקשנו לחפש את התמונה והעיצוב הרצויים. הלכנו למדריך האולטימטיבי – גוגל תמונות, וחיפשנו. אחרי שהיה לנו רעיון כללי, ויניב עזר בליטושו, העתקנו את הציור לנייר שקוף שהודבק על חומר העבודה- הפליז.

(בתמונות למעלה יניב מראה את ההדמייה התלת מימדית של כל תכשיט, ואיך זה יוצא בסוף. בתמונות למטה יניב מסביר על תהליך העבודה בסדנה)

השלב הבא היה החלק המסקרן ביותר, החיתוך על ידי מסורית. לא להאמין כמה מהר למדנו להשתמש במסורית ולחתוך במדויק את קווי המתאר של העבודה שלנו. אחר כך באו שלבי ליטוש ושיוף שונים, ומשם מי שרצתה ריקוע (יצירת שקעים קטנטנים) באמצעות פטיש שגם עוזר להוצאת האגרסיות….. . השלב הבא היה הברקה ואז החלטה- באיזה ציפוי אנו רוצות את היצירה- כסף או זהב. עוד כמה דקות במכשיר הציפוי, ויש לנו תכשיט מרהיב מעשה ידינו להתפאר.

(בתמונות למעלה- בלוגרית בעבודה…)

אני בחרתי להנציח את זכרה של חתולתי האהובה שהיתה אנגורה לבנה, ולכן גם בחרתי בציפוי הכסף ובריקוע- כדי לדמות את הפרווה. תוך שעתײם כבר ענדתי את התכשיט שלי, כמו גם חברותי לסדנה שהתגאו בתכשיטיהן החדשים כמו טבעות עם שמות הילדים או עם כיתובים בנוסח "אשת חיל" או  תליון לבבולת.

(בתמונות למעלה- תהליכי העבודה על יצירת התליון שלי, בתמונות למטה- מבחר מעבודות הבנות האחרות בסדנה)

בסדנאות יש כיבוד קל, וכל מה שצריך, כולל גם סינרים כדי להגן על הבגדים מפני שבבים.

הסדנאות מצויינות גם לגיבושים משפחתיים וימי הולדת לכל גיל.

רעיונות נוספים במסגרת הסדנאות הם למשל אחרי שכל אחת מחברותיה של הכלה מייצרת תכשיט משלה ומקבלת אותו למזכרת, המסגרות שבהן נוצרו התכשיטים נאספים ויוצרים לוח מזכרת מיוחד גם לכלה עצמה. באירועי עובדים ניתן לייצר משהו שיקשט את המשרד או יהווה נקודה משותפת של כל העובדים.

(בתמונה למעלה- מעשה ידיי להתפאר)

מעבר לסדנה יש בסטודיו עוד אפשרויות רבות לצורפות- בין אם בהזמנת פריטים מיוחדים פרי דמיוננו ורצונינו ובין אם בהתנסות בצורפות – כתחביב או כמקצוע – בסדנאות וקורסים שונים.

מידע נוסף יש בדף הפייסבוק, דף המידע על לימודי הצורפות והתכשיטנות, ומידע על התכשיטים עצמם.