מה בא קודם? התרנגולת או האקווהפאבה?

1

מנות רבות כוללות הקצפת ביצים. בין אם מדובר בקינוחים מתוקים או במיונז, הביצים הם מרכיב חיוני למתכון.

אין לי מושג מי קם בבוקר אחד בשנת 2014 והחליט להקציף מי שימורי חומוס אבל הוא כנראה זינק מהאמבטיה וצעק "יוריקה!" מכיוון שהוא גילה שאפשר להקציף אותם כתחליף ביצים לכל דבר- מרנג, עוגות, קרמבו, מרשמלו, פשטידות, מוס ועוד.

כעת כבר לא צריך לקנות שימורי חומוס רק בשביל המים מכיוון שטחנת "קמח הארץ" מייבאת לראשונה בארץ את " אקווהפאבה – תחליף צמחי וטבעוני להכנת קצף ביצים."

בקופסת קרטון נוחה לשימוש חוזר ועם פיית מזיגה נמצאים 500 מ"ל השווים לעשר ביצים.

אני בחרתי להכין מרנג בטעם שוקולד, שיכול לעמוד בפני עצמו או כבסיס לקינוחים ולעוגות בסגנון "עוגת קונקורד" (קיפוד).

במתכון שלי צריכים ארבע ביצים ולכן שקלתי 200 מ"ל של אקווהפאבה. הנחתי בקערת המערבל ביחד עם זרזיפון קטן של לימון, ו120 גרם סוכר.

2

כעבור דקות אחדות היה לי קצף של "גבעות" והוספתי בתנועות קיפול כף וחצי קקאו איכותי, ו120 גרם אבקת סוכר.

אפשר לזלף צורות שונות, אני פשוט הנחתי עם שתי כפיות בצורה חופשית על נייר אפייה ואת התבנית הכנסתי לתנור של 75 מעלות למשך כשעה (יש לבדוק שהמרנג יבש לגמרי וניתק בקלות מהנייר).

כמו שאפשר לראות בתמונה, לא שמרתי על מספיק רווח בין העיגולים ולכן הם התחברו בזמן האפייה. אז כשהכל היה מוכן, פשוט קראתי לזה "פרייסטייל" ושברתי שברי מרנג שאפשר לנשנש כמו שהם או לנעוץ בקינוחים.

3

אקווהפאבה מהווה פתרון מצוין למי שנמנע מביצים וכמובן לטבעוניים שמקבלים מגוון גדול של אפשרויות הכנה חדשות.

כשר פרווה, בהשגחת הרבנות הראשית לישראל.

להשיג באתר ובקרוב גם בחנויות טבע וברשתות ברחבי הארץ.

"קמח הארץ היא טחנת קמח ישראלית בכוכב מיכאל שחרטה על דגלה לייצר ולשווק קמחי איכות במחיר הוגן , הכוללים את גרעין החיטה בשלמותו ואת הנבט. הקמחים המיובאים מגיעים מטחנות מתמחות ומובילות בגרמניה, צרפת ואיטליה והמגוון רחב- קמחים מלאים, קמח פיצה, קמח צרפתי, קמחי פרימיום, קמחים מדגנים עתיקים ועוד לצד המותג נטול הגלוטן "מולינו" הכולל דברי מאפה, תערובות לאפייה ועוד.

כדי להשלים את האפייה המוצלחת, בצמוד לטחנה ישנו בית מאפה ללחמי מחמצת טריים בו אפשר גם ללמוד בכל רמת ידע שיש לכם את השימוש האופטימלי בקמחים.