"עלינא בפיתה" – חווית בשר מעולם אחר.

IMG_5518

פיתה. מ"פיצה פיתה" שמכינים עם ילדים קטנים משועממים ועד לפיתות גורמה של שפים מעוטרים, דומה שאין מנה שלא הוכנסה לפיתה.

השאלה במבחן התוצאה – זה טעים?

במקרה של "עלינא בפיתה" – כן. מאד.

IMG_5537

עד פרוץ הקורונה יכלו תושבי אשדוד והסביבה להינות מ"עלינא" – מסעדה באווירת שוק שמשכה קהל חוגג ושמח.

תקופת הקורונה היתה תקופת חישוב מסלול מחדש והתוצאה המשמחת היא שהאחים דביר וניב ניפוסי חברו לשף ינון אלעל (מחניודה, משחקי השף) והתוצאה – "עלינא בפיתה" בראשון לציון, שמגדירה מחדש מהו "אוכל רחוב".

בין אם בוחרים במשלוח, בטייק אווי או בישיבה במקום, ממש על רחוב הרצל ההומה, התפריט מציע מנות בפיתה (וגם בצלחת) המשדרגות בכמה רמות את ההגדרה "בשר על האש בתוך פיתה".

IMG_5550

נתחיל מזה שמדובר בפיתות שנעשות במקום בעבודת יד, בתנור פחמים המקבל פינוקי תערובת זעתר טרי, תימין ומרווה היישר מהגינה הסמוכה לארומה ייחודית, במרינדה סודית ובתפריט הכולל גם מנות חלוקה, וכמובן בשר משובח 100% טרי.

איפה עוד אפשר לקבל בפיתה פרגית גם אספרגוס, חסה גחלים, כרוב שרוף קצוץ, סחוג שבור, בצל כבוש, בצל פחם מקורמל וטחינה ירוקה?

זהו בדיוק התיאור של "פיתה תרנגולים"    המככבת בתפריט לצד מנות נוספות כמו "פיתה שקדים של עגל "– שקדי עגל, כרוב שרוף, עגבנייה טרייה, שום קונפי, זעתר טרי, טחינה – עמבה סחוג שבור ואספרגוס, ו" פיתה קציצות פצצות "– קבב, משוואיה, אספרגוס, חציל קלוי, שום קונפי, מלפפון כבוש, בצל פחם מקורמל, זעתר טרי וטחינה טהורה.

IMG_5551

ליד הפיתה אפשר לקחת "מועבטים" שמוכרים גם בתור "שרינג" או מנות חלוקה, כמו "חציל מפיל"  – – חציל מטוגן ומפוחם המוגש על סילאן, טחינה טהורה, זעתר טרי ושום קונפי והממתק האולטימטיבי- "בטטה ברולה" – מדליוני בטטה מקורמלים עם נגיעת מלח ים אטלנטי וזעתר טרי- סוכריות מתקתקות של בטטה שמתיקותן נשברת בעזרת פיצוצי מלח גס, פשוט חלום.

IMG_5553

ישנן גם מנות ילדים וקינוח מלבי.

עלינא בפיתה – משלוחים ו- TA. הרצל 34 ראשון לציון  – כשר !

להזמנות :  03-622-8055 או באתר.

#עלינאבפיתה

#פיתה

#הכלבפיתה