ערב ההשראה 2022- לדמיין, ליצור, לרפא.

1

במיתולוגיה היוונית היו המוזות- תשע אלות של יצירה, אמנות ומדעים, שתחת כנפיהן חסו אמני מחול, מוסיקה, ספרות, מחזאות, הסטוריה ועוד. תפקידן היה לעורר השראה לאמנים, מוזיקאים, משוררים ופילוסופיים.

מוזה- בעברית – השראה, היא הרעיון שעולה לאדם ומשפיע על יצירתו. ואת ההשראה אפשר למצוא בכל מקום- בטבע, בחלל שסביבנו, האנשים המקיפים אותנו, אירועים הסטוריים ואישיים, כל אחד יכול לשאוב את ההשראה ולתת לה להוביל את יצירתו.

2

הפרסומאית ואשת העסקים טלי לבנת דביר והסטייליסטית  והאוצרת גילי סיוון גם הן קיבלו השראה, וממנה הגיע "ערב ההשראה"  המתקיים מדי שנה ובמסגרתו אמנים מכל מני סוגי אמנות מציגים את מה שהם הגו כשהרהרו והושפעו מהנושא השנתי הנבחר.

ב2019 הנושא היה פשוט "השראה". ב2020 "שינוי", ב2021 "תשוקה" והשנה הנושא המוביל היה "ריפוי".

במסגרת ערב ההשראה 2022 התאספו אמנים משלל סוגי אומנויות- שירה, מוסיקה, מחול, אופנה ועוד לערב ססגוני ומיוחד שבמסגרתו הוענקו פרסים לשגרירי השראה- המשורר רוני סומק, סוכנת השחקנים זוהר יעקובסון, האמא הרוחנית של "חלאסרטן" הפועלת לרווחת חולי סרטן צעירים, אהוד מניפז דיקן "שנקר", עורכת האנתולוגיה ציפי שחרור וד"ר רפי קישון המנציח את  ההומור המיוחד של אביו אפריים קישון.

3

הפרסים הוענקו על ידי טלי לבנת דביר ואורחת הכבוד ליהיא לפיד.

את הערב הנחה יובל אברמוביץ, כותב "הרשימה" שמעודדת אנשים למצוא את ההשראה להגשים את חלומותיהם.

המוסיקאי גיל שוחט פתח את הערב ברסיטל לפסנתר שהרטיט לבבות ואחריו הזמרת שירה גבריאלוב, מופע מחול משולב במולטימדיה, וגולת הכותרת- תצוגת אופנה של מעצבים כמו דרור קונטנטו, שי שלום, שחר אבנט, מיכל נגרין, ירדן מרציאנו, מירית רודריג, יואב מאיר ועוד, כשבדוגמנים ניתן למצוא את סתיו סטרשקו, אווין הגואל ,לירז אסייג ,שביט ויזל, שי מיקה ,ומיכל אנסקי בבגד ייחודי שעוצב עבור חברת לקסוס, שנתנה חסות לאירוע כמו גם חברת סוויס סיסטם והמרכז הישראלי לריהוט.

4

לאורך כמעט שלוש שעות מענגות היו נוכחי האירוע מוקפים בדמיון, צבע, וכמובן – השראה.

הנושא הנבחר לשנה הבאה כבר נחשף- "מסעות", ויהיה מרתק לגלות לאן "יסעו" האמנים בדמיונם  ובהשראתם.