פסח ירושלמי- חוויות לכל המשפחה.

בפוסט הקודם סיפרתי על אפשרויות שונות לסיור בירושלים בכל ימות השנה.

עכשיו, כשחופשת פסח מתקרבת, והילדים בבית בערך שמונים ימים ברצף, אין כמו ירושלים – נסיעה קצרה, מזג אוויר נפלא, והמון אפשרויות בילוי לכל טעם, לכל גיל ולכל מצב, שיספיקו לכל ימות הפסח ויותר.

אז מה יש לנו בפסח?

ברובע היהודי במהלך ימי חול המועד, 21-24 לאפריל 2019 מציעה החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי אטרקציות שונות בחבילות משולבות ומוזלות לכניסה לאתרים ולפעילויות השונות.

הכרטיס המשתלם ביותר הוא כמובן כרטיס "הכל כלול" משפחתי, שבמסגרתו אין הגבלת ילדים והוא עולה 97 שקלים בלבד לכל המשפחה, לסיורים מודרכים בבית הכנסת "החורבה", "הרובע ההרודיאני" והבית השרוף המחודש (שעליו אפשר לקרוא בפוסט הקודם שלי) כמו גם לקבל את ערכת המשחק "בקצב הרובע" במתנה.

 

הבית_השרוף_800x533

מהו בדיוק המשחק? מכירים את משחקי ה"קווסט" במחשב שבו עוברים ממקום למקום וצריכים לפתור חידות ורמזים כדי להגיע לרמז הבא? אז למה לא להפוך את כל הרובע היהודי לזירת משחק ענקית, שמעודדת גם גיבוש בין כל בני המשפחה כשכל אחד תורם את חלקו וגם פעילות באוויר הפתוח והמבושם בריחות האביב?

כל משפחה מקבלת תיק ובו רמזים, משימות ואביזרים שבעזרתם היא מנווטת בין הסמטאות ומתחת לאדמה תוך הכרות עם העבר המפואר, ההסטוריה ועוד. בין הפעילויות פיענוח כתב סתרים, הרכבת פאזלים, מסלול בין עתיקות ובובות משחק תקופתיות.

 

_CPB3195_800x533

בסיור "חוצים ת'חורבה" זוכים המשתתפים לסיור של כחצי שעה בבית הכנסת "החורבה" ולומדים את הסיפורים המרתקים על הקמת בית הכנסת שוב ושוב למרות הקשיים לאורך השנים. הסיור כולל עליה לגג בית הכנסת לתצפית מקיפה של כל העיר העתיקה. ישנם גם סיורים המותאמים לילדים- בעברית יצאו כל חצי שעה, בין השעות 10:30-18:30, למעט השעות 13:00, 13:30.  סיורים באנגלית: יתקיימו בשעות  12:15 ו- 14:15.

הרובע ההרודיאני- לאורך ארבעים דקות מסיירות המשפחות בעקבות משפחות עתיקות מלפני אלפיים שנה, ממש בתוך היומיום שלהם כולל הסלון, המטבח, אפילו המיקווה, בורות המים עבור עולי הרגל, ועוד סודות חבויים. סיורים בעברית יתקיימו כל שעה עגולה בין השעות 11:00-18:00. ניתן לקבל הדרכה קולית באנגלית. עלות כניסה בודדת לאתר 20 ₪.

הבית השרוף, ביתה של משפחת הכהנים העשירים קתרוס עבר שיפוץ יסודי וגם שם ניתן לחוות את חיי המשפחה בימים ובשעות האחרונות עד לחורבן העיר והבית. במקום ניתן לראות ממצאים שהתגלו מאותה תקופה. הסרט מותאם גם לסינית, ספרדית, אנגלית, צרפתית ורוסית. עלות כניסה בודדת 20 שקלים.

 

חצר_היישוב_הישן_800x533

ולחובבי הטכנולוגיה- "בריחה אל העבר" – באמצעות טאבלט ומבחר אמצעים טכנולוגיים כמו מציאות רבודה, כל בני המשפחה משתתפים במשחק ברחבי הרובע במשך כשעה וחצי, בין הסמטאות, מעברים תת קרקעיים נעלמים וחפירות. המשחק מתחיל מהקארדו , שם אוספים את הטאבלטים והדרך סלולה לחוויה שלא נראתה כמותה.

את כרטיס "הכל כלול משפחתי" כמו גם כרטיס משולב 1+2 (החורבה, הרובע ההרודיאני והבית השרוף המחודש – במחיר 30 שקלים למבוגר ו15 שקלים לילד בין הגילאים 3-18) כמו גם כרטיסים בודדים, ניתן לרכוש דרך האתר או בקופות האתרים.

 

הקארדו_800x529

פוסט זה יתעדכן בהמשך בפעילויות ואטרקציות נוספות לחג הפסח לכל המשפחה.