פריגת אקסטרררררררררההההההההה

בדרך כלל אני אוהבת את המילה "אקסטרה" – כמו אקסטרה פינוקים, אקסטרה שוקולד בקינוח שלי, כאלה דברים. אני פחות אוהבת כשהמילה "אקסטרה" מגיעה לפני המילה "לארג'" למשל, אבל מכחישה שהמושג הזה קיים.

מצד שני, במשקאות אני מאד שמחה שהמושג הזה קיים, כי עכשיו יש כוכב חדש בשוק-

"פריגת EXTRA "– מוצר שיש לו פרסומות עם לוגו שיותר ארוך מלכתוב באנגלית "מס'צוסטס" – יש בו גם המון- אבל המון פרי, המון טעמים והמון נוחות. על מה אני מדברת? על בקבוק פחית- משהו משולב, שניתן לסגירה חוזרת, שזה פלוס רציני כשרוצים להעמיד בקבוק למשל על שמיכה של ים בלי שיתהפך וישפך, או כשרוצים לשתות קצת ולשמור לאחר כך (עם תווית השם כמובן כשזה במטבחון של העבודה, כי יותר מדי עיניים נלטשות אליו), שבתוכו משקה מסדרת המשקאות החדשה שעשירה בפרי (מעל 90%) ומצד שני ללא תוספת סוכר וללא חומרים משמרים. (וגם ללא צבעי מאכל).

וכדי שלא ישעמם לנו יש המון טעמים קיציים ומפנקים- אננס, מנגו, אננס-פסיפלורה, ומיקס פירות טרופיים. (ובשקט בשקט אגלה לכם שזה אידאלי להכנת קוקטיילים למשל בתוספת וודקה…).

טעמתי את טעמי האננס והמנגו, ולרגע חזרתי לחופים של סלבדור דה באהיה, רק חסרה היתה הבייאנה לבושת המלמלות עם הפירות על הראש, כדי שהתמונה תהיה מושלמת.

בתפריט של "פריגת" יש משקאות רבים מבוססי פרי כולל משקאות קלים, מיצי פירות סחוטים וקפואים ועוד- הכל כאמור ללא חומרים משמרים או צבעי מאכל.

את ה"אקסטרה" ניתן להשיג בחנויות נוחות, פיצוציות, רשתות מזון מהיר ועוד.

ומי לא מכיר את "פריגת"? עוד לפני קום המדינה – ב1942 כבר סחטו שם פירות, בקיבוץ גבעת חיים בעמק חפר, ומאז הפכו למעצמה של פרי כולל כל השלבים- מהפרי ועד ההפצה, הכל בשילוב של טכנולוגיות מתקדמות וסטנדרטים גבוהים.