"פת שטינבך – מאפייה חשמלית" מגיעה גם לשרון!

1

כל מבקר בחיפה לא מפספס את "פת שטינבך – מאפייה חשמלית". מדובר במאפיית בוטיק המפנקת את לקוחותיה בלחמים טריים וטעימים הנאפים בכל בוקר על ידי עפר שטינבך, נכדו של מייסד המאפייה שהחלה את דרכה בשנות העשרים של המאה הקודמת.

ההתמחות של המאפייה היא לחמי מחמצת מקוריים 100% מלאים, , ללא חומרים מלאכותיים/משמרים/מלאכותיים/תעשייתיים או תוספת של שמרים או מוצרים מהחי.

הלחמים נאפים בעיקר מקמחים מלאים משובחים בטחינה גסה, עם מחמצות של שאור חיטה, כוסמין או שיפון ולמעט החלה (שממש חייבת סוכר בשביל העונג), כל שאר הלחמים אינם מכילים סוכר. בסיס הבצק הוא תמיד קמח, מים, מחמצת ומלח ים אטלנטי. לחמי הכוסמין הם 100% כוסמין מלא עם מחמצת כוסמין מלא. כל הלחמים טבעוניים.

5

עד כאן הקטע הטכני, ומה עם הטעם?

טעמתי כמה סוגי לחמים, עם משהו מעליהם ובלי. הלחמים עשירים מאד, ושופעים תוספות כמו שיבולת שועל, אגוזים כמו קשיו,מלך ולוז, גרעיני דלעת, חמניה וגרגירי פרג, שהופכים את הלחם למנה בפני עצמה גם בלי לעשות איתו כלום.

בתמונות ניתן לראות שאני בחרתי לשדך את החלה עם דבש, כיאה לראש השנה, לשנה מתוקה ובריאה במיוחד, ואת לחם ה"כוסמין לשועל" להפוך לכריך פתוח של מיונז, חסה, בצל ונתחי שניצל עוף. ארוחה טעימה ומשביעה.

6א

וגם

6ב

ובסוף

10

בין הלחמים:

4

לחם "טוטם": לחם גלילי ייחודי שנאפה בתבנית חרס טרקוטה, המיוצרת על ידי המאפייה. הלחם מיוצר מתערובת של קמח חיטה מלא גס, קמח כוסמין מלא גס וקמח שיבולת שועל גס בתוספת אגוזי קשיו, גרעיני דלעת, גרעיני חמנייה וגרגרי פרג. מחיר: 24 ש"ח

2

"חלת כוסמין": הלהיט החדש – חלה טבעונית. הבצק עשוי מ-100% קמח כוסמין לבן, מחמצת כוסמין מלא, שמן זית וטחינה. החלה היא היחידה שמכילה גם סוכר. מכינים רק בימי חמישי ושישי. מחיר: 30 ש"ח

3

לחם "כוסמין לשועל": 100% קמח כוסמין מלא גס, מחמצת כוסמין מלא בתוספת שיבולת שועל, אגוזי לוז, מלך וקשיו, גרעיני חמנייה, גרעיני דלעת ונגיעות של עגבנייה מיובשת. מחיר: 26 ש"ח

וגם –

לחם "רק כוסמין": לחם 100% כוסמין מלא גס ומחמצת כוסמין מלאה, ללא כל תוספות. מחיר: 24 ש"ח

לחם "מחמצת כפרי": עשוי מ-70% קמח כפרי, 30% קמח מלא גס וטחינה אתיופית בבצק. מחיר: 20 ₪

מאפית פת שטינבך - מאפיה חשמלית - בחיפה. 19 צילום - אלי דגני

(קרדיט לצילום- אלי דגני)

והבשורה שלשמה התכנסנו – כעת כבר לא צריך לנסוע לחיפה, מכיוון שהלחמים המופלאים של "פת שטינבך – מאפייה חשמלית" יימכרו מעכשיו גם בסניפי סטופ מרקט בנתניה ובהוד השרון, זאת כמובן גם לצד סניפים בחיפה ויגור וכמובן במאפייה המקורית בחיפה.

כשרות פרווה בהשגחת הרבנות הראשית חיפה.

עוד פרטים בדף הפייסבוק.