"עשיר בהפתעה" – אהבה היא אהבה, גם באסיה.

(כל התמונות בפוסט באדיבות Tulip Entertainment)

בחור פוגש בחורה, האהבה פורחת, ואז הקטע המפחיד ביותר- המפגש עם ההורים.

נושא שהופיע רבות בסרטי קולנוע וסדרות, ויצר שפע של מצבים, חלקם משעשעים, חלקם דרמטיים.

העניין מסתבך כשיש פער כלכלי גדול בין שני הצדדים המעורבים, ואם תוסיפו לזה מסורות עתיקות ומקובעות, תקבלו בלגאן אחד חגיגי.

מהתסבוכת הזו אף אחד לא חסין, לא משנה מאיזה עדה אתם, ובמקרה של "עשיר בהפתעה" (או בשמו באנגלית " Crazy Rich Asians" שמבוסס על רב המכר המצליח של קווין קאון), מדובר על התרבות האסיאיתית. ליתר דיוק, סינים שעזבו את סין ומתגוררים חלקם בניו יורק המודרנית וחלקם בסינגפור, מקום בו אפשר לשמר את התרבות והמסורת.

הסיפור מתחיל ברייצ'ל וניק, זוג ניו יורקי מאוהב, שניהם ממוצא סיני . הכל מתנהל על מי מנוחות עד שניק מוזמן להיות שושבין בחתונה של חברו הטוב וזו הזדמנות מצויינת להכיר את ההורים. או שלא. כי מסתבר שניק שכח לציין פרט אחד קטן, הוא בא ממשפחה שהמילה "מליונרים" קטנה עליהם. ההלם הראשון מגיע כבר בטיסה, כשבמקום מחלקת תיירים מיוזעת, ממתינה להם סוויטה מפוארת שרומזת לרייצ'ל על "כמה כסף בדיוק יש למשפחה שלך"?

פרט נוסף שניק שכח לציין הוא שהמשפחה העשירה כוללת אמא קשוחה וסנובית, סבתא אולטרה שמרנית, אקסיות ביצ'יות והרבה טיפוסים הזויים.

רייצ'ל מוצאת את עצמה מושלכת למים הקרים וצריכה להתמודד עם העובדה שהיא "מביאה לשולחן" כמו שמציין אחד הקרובים של ניק, הרבה פחות ממה שהוא מביא, וכי המשפחה המאד שמרנית וסנובית לא ממש מוכנה לקבל זאת.

הסרט מביא איתו הרבה אלמנטיים חדשניים כמו שליטתו של הטלפון החכם בחיי הדמויות, אם בהעברת מידע במהירות, אם בשיחות שמורכבות מאימוג'י ואם בתמונות סלפי אינסופיות בכל מצב.

כמו בכל קומדיה רומנטית, ישנן כמובן גם דמויות משנה מבדחות כולל החברה הטובה התומכת, המעצב הגיי המוקצן, והגולד דיגרית.

מה שמעניין לגלות בסרט הוא שבסופו של דבר, לא משנה מאיזה מוצא הנפשות הפועלות, הדינמיקה תמיד זהה, איך מתמודדים כשצד אחד עשיר בהרבה מהצד השני (מה שמגיע בגירסה הפוכה של אישה עשירה ובן זוג עני , בני משפחה של הגיבור), יחסי חמות כלה שגם כך בדרך כלל קשים, גם בלי ענין התרבות, השמרנות והכסף, הדילמות של וויתורים בחיי נישואים עתידיים, והבן שתמיד קרוע בין  אהובתו לאמא שלו.

הסרט מצולם ברובו בסינגפור ואנו זוכים לנופים המרהיבים של העיר, כולל המבנה המפורסם שלה, וכן להצצה על סוג החיים שמנהלים העשירים מאד ועד כמה אפשר להיות מטורפים.

הסרט מוצג בבתי הקולנוע החל מ23.08.2018, הבמאי הוא ג'ון מ'צ'ו, והשחקנים קונסטנס וו, הנרי גולדין, מישל יאו (נמר דרקון), ו – אווקאפינה.