"שבכל דור ודור" – דורות לפסח

 

דור1

המשאב הכי חשוב, שהכי נגמר ושאי אפשר להשיג עוד- הוא הזמן. כולנו אנשים עסוקים- עובדים, בעלי משפחות ותחביבים, ואיפה שאפשר לקצר – מקצרים.

אחת הדרכים לקצר זמן היא להשתמש במוצר קפוא, אם הוא איכותי ונשמר במיטבו.

את מוצרי "דורות" אני מכירה ואוהבת כבר שנים, ומשתמשת באופן קבוע, בעיקר בגלל שאם אני אסתמך על דברים שאולי נמצאים אצלי במקרר, רוב הסיכויים שהם לא שם או לא ראויים לשימוש כי שכחתי מהם זמן ארוך מדי. (ויעידו על כך זרי פטרוזליה נבולים שהשתמשתי מהם בשני עלים וכל השאר נשאר עם הגומיה ונבל).

עכשיו לקראת הפסח "דורות" מביאה לנו  סדרה שלמה של מוצרי השום והתיבול המוכרים והאהובים- באריזות נוחות ועיצוב חדש- שום כתוש, בצל קצוץ ומטוגן, כוסברה, פטרוזיליה, בזיליקום, ג'ינג'ר (הפייבוריט שלי!), והרבה רטבים כמו שום ודבש, עגבניות בזיליקום , פסטו, סצ'ואן ועוד.

מה שנחמד באריזות הוא שהן מאפשרות זמינות מלאה, אין מצב שאבנה על הבצל שחשבתי שיש לי ואגלה שבעצם אין לי , או על השום שלא  בא לי לגרום לריחות בידיים, שגם לימון לא מסיר, הכל זמין, נקי, ומחכה לי בפריזר.

הכמויות הן מדודות כך שאפשר לתכנן בדיוק בכמה להשתמש ופשוט לזרוק את הכמות המתאימה לסיר עם התבשיל וזהו, הכל מסודר.

בגירסה החדשה, הכתישה והקיצוץ הפכו לגדולים יותר כך שיש ריחות וטעמים חזקים יותר, והסגירה נוחה. יש גם הוראות מיוחדות ל"איך להשתמש" שכוללות ציור שמדגים איך צריך ללחוץ (רמז- מהגב של התבלין ואז זה פשוט עף קדימה דרך הפלסטיק הקדמי כך ששאר הקוביות נשארות מוגנות).

החלטנו לעשות- אורז עם ירקות קפואים (אפונה וגזר) בתיבול כל הירוקים האפשריים- כוסברה, פטרוזיליה ובזיליקום, וביחד עם הבצל המטוגן.

 

דור2

(למעלה- המצרכים למנה, למטה – יוצאים לדרך!)

 

דור3

(למעלה- ראשון יוצא לדרך הבצל המטוגן)

טיגנו את הקפואים , האורז והתבלינים, הוספנו מים רותחים ובישלנו כרגיל. אחר כך תיקנו תיבול. כמה פשוט ככה נוח- בשתי דקות הסיר עמד והתבשל.

 

דור4

(והנה הוא בסיר- מחכה לחבריו מ"דורות")

 

דור5

(לחיצה קלה וכולם בפנים!)

דור6

ויש ארוחת ערב!!!

בזמן שהכל התבשל ונאפה, קראתי שבמוצרים אין חומרים משמרים, צבעי מאכל, חומצות שומן טראנס, כולסטרול וגלוטן, אין אלרגנים והכי חשוב- אין הנדסה גנטית. כל התבלינים גדלים בשדות של קיבוץ דורות ואז נקטפים, נקצצים ומוקפאים בתהליך ייחודי של הקפאה מהיר ששומרת על הטריות והערכים התזונתיים. גם הבצל, אחרי שהוא מטוגן, עובר את אותו התהליך, מה ששומר גם על האיכות וגם על הטעם.

השנה פסח יהיה קל יותר וטעים!

להשיג בכל רשתות השיווק.