שיטת האימון של מרינה קוזלוב- לחיים בריאים ומאוזנים

1

בחדר הכושר "גראז'" בלב רמת החיי"ל מלמדת המאמנת מרינה קוזלוב כיצד מתאימים את האימונים בתפירת קוטור לכל מתאמן, גם כדי לפתור בעיות ספציפיות וגם כדי לאזן את הגוף.

כשפגשתי את מרינה סיפרתי לה שאני סובלת מצוואר תפוס עקב ישיבה ארוכה מול מחשב וחוסר תזוזה. עוד סיפרתי לה שהפעם האחרונה שהייתי בחדר כושר הייתה בערך ב2016.

2

 

מרינה בנתה עבורי תוכנית המתמקדת במקומות הכואבים, באמצעות תרגילים המזרימים דם  אל מקור הכאב ובכך מובילים חמצן, כך  שהכאב מתפוגג והשריר חוזר לתפקד ביעילות. זאת בניגוד לאנשים הנמנעים מלהפעיל אזור כואב, בגלל שהוא כואב ובכך רק מנציחים את הבעיה.

האימון שעברתי הורכב משני חלקים לסירוגין- תרגילי מתיחות בעזרת משקולות, גומיות ומזרן, ובין כל תרגיל לתרגיל מתיחות שביצעה מרינה (שהיא גם מעסה מוסמכת).

התרגילים עבורי היו יחסית ברמה קלה מכיוון שלא התאמנתי זמן רב, ומרינה הקפידה לשאול אותי אם אני מרגישה את המתיחות השונות ובאיזה דרגה, והאם זה קל מדי או קשה מדי עבורי.

3

השיטה של מרינה מתבססת על שילוב משקולות וטכניקות יוגה ופילאטיס כנגד משקל הגוף, והתוכנית שהיא בונה משתנה מעת לעת על פי התקדמות המתאמן, וזהו הייחוד באימון של מרינה- הרגישות לוויסות העומסים המשתנים.

לאורך האימון מרינה מלווה במלוא תשומת הלב כדי להשגיח על הגמישות וטווח התנועה.

4

בזמן שהתאמנתי מרינה בדקה שאני מבצעת את התרגילים ביעילות ובבטיחות, והרגשתי שאני יכולה לסמוך עליה שתדע להנחות אותי בדיוק לפתרון בעיית הכאב שלי.

את מרינה ניתן להשיג בדף הפייסבוק  או בטלפון 054-7630015