ט"ו בשבט טעים ובריא עם "תבואות"

עד לא מזמן, כשהיו אומרים לי "משמש מיובש" הדבר היחיד שהייתי רואה מול העיניים זה משהו כתום זרחני, במרקם של קטיפה ובטעם לוואי גופריתי שאיכשהו כוסה בהמון סוכר, לא ברור מה הלך שם.

לכן פשוט העדפתי להעמיס פירות טריים בלבד בט"ו בשבט, למרות שזה דפק לי את מתכון עוגת הפירות היבשים שפעם אהבתי להכין.

המנהג בישראל בט"ו בשבט הוא להרבות בפירות, כולל הרבה פירות יבשים והדוכנים מתמלאים בכל מה שאפשר לייבש. היות ורובנו לא מייבשים פירות בבית, הברירה היחידה היא לקנות, וכאמור- גופרית זה לא משהו שהייתי רוצה בתפריט שלי.

"תבואות"  מביאה לנו לט"ו בשבט מבחר פירות יבשים אורגניים, שמיובשים בשמש באופן טבעי, בלי שימוש בכימיקלים או חומרים משמרים.

כשקיבלתי את קופסת המשמש המיובש , דבר ראשון הופתעתי מהצבע, שלא דומה לכתום הזרחני אלא בצבע טבעי הרבה יותר. אחר כך פתחתי את האריזה וטעמתי- המרקם היה שונה לגמרי, ובעיקר – המתיקות היתה עדינה יותר. זה היה הזמן בו קלטתי בכמה סוכר האביסו אותי עד עכשיו… גם טעם הלוואי הגופריתי כמובן לא היה.

אחרי טעימה של המשמש של "תבואות" אין סיכוי שאחזור לפירות המיובשים הרגילים, ואשתמש בהם לא רק לאכילה כמו שהם אלא לכל המאפים שלי.  בתוך מגוון הפירות של "תבואות" יש גם תאנים, צימוקים, חמוציות ואגוזי קשיו.

כשיש פירות יבשים בריאים, גם שווה להשתמש בהם כ"זריקת אנרגיה" באמצע היום, לפני אימון או כשמרגישים עייפים, שכן הסוכר הטבעי שבפירות והמינרלים שבהם מעוררים וגורמים לתחושה חיונית ונעימה.  מומלץ לשלב פירות יבשים עם אגוזים וכך לקבל את כל היתרונות הבריאותיים יחד. (אני מעדיפה לנשנש פירות יבשים בזמן צפייה בכל מני תוכניות אוכל מגרות- כך גם יש משהו טעים וגם לא חטיף בעל קלוריות ריקות ואפס תועלת).

כשר בהשגחת הבד"צ בעלז"א

ניתן להשיג ברשתות וחנויות בתי טבע ברחבי הארץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.