מדגל – שווה "לשים ברז"

האסוציאציה הראשונה של כל מי שהיה נער בשנות השמונים למילה "ברז" היתה קודם כל הדבר הזה שהיה נעוץ במצחו של הקלידן של "תיסלם".

מעבר לזה "ברז" היה משהו פשוט , שכלל שתי ידיות, אחת מסומנת בכחול ואחת באדום, בדרך כלל בצורת פרח, לשני כיוונים שונים, כדי לשלוט על העוצמה ועל טמפרטורת המים. בגלל שהיה צריך לסובב את הידיות, הן היו מתלכלכות מכל דבר שהיה לנו בידיים, וכשמדובר במיוחד  על מקום כמו מטבח, בו הידיים מאד עסוקות ובדרך כלל מאד מלוכלכות באוכל, הברזים מהר מאד היו נעשים דביקים ומאבדים מהמראה שלהם, וגם להתחיל לסובב אותם באצבעות משומנות זה לא היה תמיד רעיון מוצלח.

אחר כך הגיעו הברזים שצריך להרים להם ידית בצורת כנף, אבל אז גם אם השתמשנו בגב כף היד, עדיין היינו צריכים לגעת (ואם הידיים היו בתוך בצק למשל, גם החלק הזה שלנו לא  נקי) ובעיקר, אם עשינו זווית קצת יותר מדי חזקה, הזרם היה פורץ בחוזקה, ואם היו כלים בכיור, הוא היה מתיז מהם החוצה גם לכלוך וגם מים, ותנחשו מי חטף את עיקר הזרם?

ל"מדגל" יש פתרון מהפכני לכל הבלגאן הזה, שישאיר את הנוחות מצד אחד ואת הברז הנקי והמבריק מצד שני- ברז ללא מגע כלל. איך לא חשבו על זה קודם?

מדובר בIFLOW-  שכולל הפעלה מכנית בצד אלקטרונית- הברז, מעבר להיותו אלגנטי במיוחד, (וכולל טבעת כחולה כשהמים זורמים, לאווירה חדשנית), לא דורש כלל מגע בזכות חיישן אלקטרוני שאליו מקרבים את היד כדי לפתוח או לסגור את הזרם. למעשה, כמו שהיום בטלוויזיות כבר אף אחד לא מכבה אותן לגמרי אלא רק "מרדים" אותן- כך בברז- פותחים פעם אחת ואז שולטים על הזרם או העדרו באמצעות הקירבה לחיישן – גם ביד המלוכלכת ביותר.

הברז מופעל על ידי סוללות, הוא נטול עופרת, יש לו מזלף נשלף (כך שקל לנקות בכל הסביבה), יש לו מצב "ספריי" לנוחות מקסימלית, וכמובן גם זרימה רגילה, יש בו חסכם והשוס- הוא מפסיק את הזרם לאחר שלוש דקות בעצמו, כך שגם אם פתחנו ועכשיו אנחנו בדיוק עסוקים במשהו אחר, הזרם מפסיק (מצוין כשהילדים מוזגים לעצמם משהו ואז שוכחים לסגור, חוסך הצפה בבית!).

עוד יתרון ענק- כבר לא צריך אינסטלטור (או את חיים הכט…) כדי להתקין את הברז- ההתקנה היא קלה, ברורה ונוחה, ותוך חמש דקות אנחנו מסודרים בלי שום נזקים לשיש ולמטבח.

חברת "מדגל"  קיימת מאז שנת 1973, נרכשה לפני כשנתיים על ידי חברת פלסאון ישראל, מנוסה ומומחית בפיתוח, יצור וייבוא כל תחום הברזים, גם ביופי ובעיצוב, גם בנוחות , באיכות ובטכנולוגיות החדישות ביותר. ישנו גם מענה לקוחות 24 שעות ואחריות נרחבת.

הברז הושק באירוע חגיגי בJonathan food club    של השף יונתן רושפלד שגם הדגים את השימוש בברז תוך שהוא מכין מנות מורכבות (וטעימות).

(למעלה- השף רושפלד מכין מטעמים, למטה- מנקה את ידיו בעזרת הברז של מדגל)