אסם פלוס- בריא לי מתוק לי (חלק ב').

בשבוע שעבר הכרתי את "אסם פלוס" – סדרת המוצרים שכוללת תוספת של ערכים תזונתיים כמו דגנים מלאים, סיבים תזונתיים, חלבונים ועוד. בגלל שאני אוהבת מתוק, זו היתה סיבה למסיבה- אפשר להכין מתוק שיהיה גם יותר בריא, וכך הכנתי בשבוע שעבר את עוגת השוקולד המופלאה עם קמח חיטה לבן שכולל תוספת של 30% קמח חיטה מלאה.

עכשיו החלטתי להמשיך בקו, ולהכין עוד משהו מתוק, גם הוא מבוסס על מוצרי "אסם פלוס" – הפעם הלכתי על "אטריות דקיקות עם סיבי שיבולת שועל " שכוללת פי 2.5 (!) סיבים תזונתיים.

אעשה ספויילר לסוף- כמו הקמח, וגם שאר מוצרי הסידרה, המוצר מתנהג כמו מוצר רגיל, אין שום הבדל מבחינת מרקמים או טעם, ויש רק את ההרגשה הטובה שעשיתי משהו למען הבריאות שלי.

המתכון שבחרתי הוא משהו שמופיע בחוברת המתכונים שלי תחת הכותרת "קדאיף בנוסח המלון" ואני לא זוכרת למה בעצם קראתי לזה ככה, אולי נתקלתי בזה באיזשהו מלון? לא יודעת. בכל מקרה טעים.

והנה המצרכים –

סוכר (1 כוס) ,מים (לא בתמונה אבל כוס אחת גם כן), חמישים גרם חמאה, 250 גר' אטריות דקיקות (עם סיבי שיבולת שועל של "אסם פלוס"), 100 גרם אגוזים מרוסקים, שני מיכלי שמנת מתוקה לקצפת (חצי ליטר סה"כ), 1 כוס חלב ופודינג וניל אחד.

שקלתי את האטריות (בחבילה יש קצת יותר), המסתי את החמאה וטיגנתי בעדינות את האטריות למשך כחמש דקות תוך בחישה כך שהן גם כוסו בחמאה, וגם נעשו קצת קרנצ'י. תמיד יש כמה שנשרפות קצת יותר, לא נורא, מוסיף טעם.

בזמן שהאטריות היטגנו, שמתי את המים והסוכר בסיר והרתחתי ליצירת סירופ מבעבע. לא צריך קרמל או משהו, רק שירתח.

שפכתי את הסירופ הרותח בזהירות על האטריות שהסרתי מהאש, והוספתי בערך שלושת רבעי שקית האגוזים. בחשתי.

נתתי לעמוד לספיגת טעמים

אחרי שהאטריות עמדו קצת, סיננתי.

בנתיים, תוך כדי שהאטריות שרו להם בסירופ, הקצפתי חלב, שמנת מתוקה ופודינג. בתמונות למעלה- לפני ואחרי ההקצפה.

בתמונות למעלה- התחלת הרכבת המנה. יש כמה אפשרויות- בדרך כלל אני עושה כמנות אישיות בקעריות יפות כאלה- אבל- א. התעצלתי לחפש קעריות תואמות (ואף פעם אני לא יודעת כמה אני צריכה, ותמיד החומרים לא מספיקים לכולן במידה שווה) וב. גם ככה תמיד אנחנו לא מסתפקים בקערית אחת ולוקחים עוד, אז ככה אפשר להחליט על כמות בשיטת ה"טרייפל" האנגלי שבו פשוט דוחפים כף עד תחתית הקערה ולוקחים מהכל ביחד.

דבר נוסף – במקור זה היה צריך להיות בקערה אחת אבל בגלל שנסחפתי עם הכמויות זה יצא שתי קערות. תושבי הבית אמרו שזה "לא נורא" ושהם "יתגברו על זה כבר".

בכל מקרה שיטחתי את האטריות המסוננות על תחתית הקערה.

על זה שמתי את הקרם.

על זה שארית האגוזים

והנה הכלה בפרופיל.

נכון, לא הקפדתי על דיוק, אבל היי, העיקר הטעם…

מה שנחמד, הקרם מרכך קצת את האטריות ומצד שני הן עדיין קרנצ'יות במידה כי הן טוגנו וספגו את החמאה. הכל ביחד – מעדן.

רק חשוב לתת לזה להתקרר איזה כמה שעות, שיהיה ככה מוצק כמו קצפת וכייפי.

בתאבון!!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.